מתוך הסרטון שמתעד את ההתעללות

אם החשוד בהתעללות בשופרסל: "הם בסה"כ שיחקו"

מעצר החשודים הוארך עד ליום חמישי • עורך דינו של מי שעבר התעללות: "נתבע את שופרסל במיליוני שקלים" • שני עובדים חשודים בהתעללות בחסר ישע, תקיפה ועבירות נוספות. עובד שלישי, אחראי מחסן, חשוד שידע על האירועים אך לא דיווח עליהם
ורד פלמן
27 באוגוסט 2019
12:55
עודכן ב 13:34

החשד להתעללות בסניף שופרסל בגוש עציון: בית המשפט האריך היום (שלישי) את מעצרם של החשודים בהתעללות בעובד בעל מוגבלות עד ליום חמישי. העובדים, תושבי מזרח ירושלים, בית לחם ואפרת חשודים בהתעללות בחסר ישע, תקיפה ועבירות נוספות. אחראי המחסן, תושב אפרת, חשוד שידע על המעשים, לא מנע אותם ולא דיווח עליהם.

אימו של אחד החשודים אמרה לכאן חדשות: "אני כועסת בגלל שהוא במעצר. הם היו בעבודה, משחקים. עושים מזה סיפור גדול יותר ממה שזה. הוא רוצה לחזור לעבודה, ערבים ויהודים כולם אותו דבר".

איתמר בן גביר, עורך דינו של מי שעבר התעללות, אמר לפני הדיון: "מסתבר שהסרטון שראינו זה רק קצה הקרחון. מחסן בלהות. בסיפור הזה יש מוטיבים לאומניים ואמירות נגד עם ישראל והעם היהודי. מראות שמחזירים אותנו הרבה שנים אחורה ואחרי כל זה אני גם זועם שהייתה מעורבות של יהודים בסיפור הזה. אנחנו דורשים מבית המשפט אפס סובלנות. במקביל, אנחנו הולכים להגיש תביעה של מיליונים נגד רשת שופרסל כדי שישלמו על הפגיעה, על הנזק, ההתעללות וההשפלה".

עורך הדין מחמוד רבאח, שמייצג את אחד החשודים, אמר בתום הדיון: "מדובר בצעיר ללא עבר פלילי שעובד בסופר. הצעיר מכחיש את כל המיוחס לו ולטענתו שמו שורבב לפרשה. אנו ממתינים שהמשטרה תבדוק את גרסתו ותסיים את החקירה בהקדם".

בשבוע שעבר פורסם סרטון שבו נראה עובד בסניף לועג לעובד אחר בעל מוגבלות ומתעלל בו. בתיעוד שפורסם נראה העובד שעבר התעללות, לפי החשד, כשידיו כבולות לגופו בניילון נצמד. העובד החשוד נראה מכה את העובד השני בצווארו ומורה לו לומר דברים בערבית.

העובד החשוד בהתעללות אמר שלשום כי מדובר בהלצה וכי העובד השני, בעל המוגבלות, ידע זאת ולא נעלב. "אנחנו צחקנו. לא היה עניין של ערבי ויהודי כפי שתואר. אני והוא חברים, אנחנו חמש שנים בסניף גוש עציון. אני הוא והמחסנאי צחקנו", אמר החשוד, וציין כי לא ידע שמצלמים אותו.

מהנהלת שופרסל נמסר בתגובה לאירוע: ״אנו דוחים בשאט נפש את הההתנהגות הנצפית בסרטון. אנו בשופרסל מאמינים בדו קיום אמיתי וכן, ודוחים כל גילוי של אלימות בין עובדים ובכלל. אנו מצויים בקשר עם העובד שנפגע באירוע ומלווים אותו ככל שיידרש״.