מצעד לוחמי חיזבאללה
צילום: אי-פי

סגן מנהיג חיזבאללה: "מעוניינים להפתיע את ישראל במידה המתאימה"

נעים קאסם אמר ל"רוסיה היום" כי האווירה הנוכחית היא אינה של מלחמה. אך הבהיר: נגיב על התקיפה כדי שישראל לא תייצר משוואות חדשות. דיווח ב"אל ערביה": חיזבאללה פינה מרכזים השייכים לארגון
עומרי חיים
28 באוגוסט 2019
01:34

סגן מנהיג חיזבאללה, נעים קאסם, אמר הלילה (רביעי) שארגונו מעוניין להפתיע את ישראל במידה המתאימה. בריאיון לערוץ רוסיה היום הוא הבהיר כי הוא "שולל שהאווירה הנוכחית היא של מלחמה. אלא מדובר באווירה של תגובה על התוקפנות".

"אמרנו בעבר שנגיב על התוקפנות - וזה מה שהולך לקרות. אנחנו נגיב כדי שישראל לא תייצר משוואות חדשות", הוסיף סגנו של נסראללה. בתשובה לשאלה על אופן התגובה על התקיפה המיוחסת לישראל במעוז חיזבאללה בא-דחייה אמר: "אנחנו רוצים שהמכה תהיה מפתיעה במידה המתאימה. על כן, אין טעם לדבר על הפרטים של מה שהולך לקרות".

כמו כן, ערוץ אל-ערביה דיווח שחיזבאללה פינה מרכזים השייכים לארגון ברחבי המדינה מיד לאחר התקיפה שלשום. לפי הדיווח, עובדי המרכזים התבקשו להישאר בבתיהם ולמחוק את המידע שיש במחשבים. מקור מסר לאל-ערביה שבניגוד לטענות חיזבאללה, היעד שהותקף היה "יחידת המבצעים הטכנולוגיים להכנת כטב"מים" ששייכת לארגון הטרור.

הערב פורסם בכאן חדשות שיעד התקיפה היה רכיב קריטי וייחודי בפרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה. לפי ההערכות, התקיפה צפויה להביא לעיכוב משמעותי בדיוק הטילים. מדובר ברכיב יקר, ייחודי, והיחיד שקיים על אדמת לבנון. מה שאיפשר את התקיפה בין שבת לראשון, היא העובדה שהרכיב אוחסן באותה עת במעין חניית ביניים.