מחבלי חמאס
צילום: חסן ג'די, פלאש 90

יממה לפני הפיגוע בדולב: הרשות הפלסטינית סיכלה פיגוע בהר גריזים

פרסום ראשון: גורם ביטחוני ברשות אומר לכאן חדשות כי המטען הונח על ציר שעוברים בו כלי רכב של צה"ל. המטען נוטרל ואדם נעצר בחשד להנחתו. במנגנוני הביטחון הפלסטיני מתחזקת ההערכה שחמאס הצליח להכשיר מהנדס ביהודה ושומרון ומזהירים כי הארגון מנסה להתבסס בשטחי C
גל ברגר
28 באוגוסט 2019
12:12

פרסום ראשון: הרשות הפלסטינית סיכלה בשבוע שעבר פיגוע מטען באזור הר גריזים – כיממה וחצי לפני הפיגוע ליד דולב שבו נרצחה רנה שנרב. על פי גורמי ביטחון פלסטיניים, אותר מטען בהר גריזים בין רביעי לחמישי בשבוע שעבר. לטענתם המטען הונח על ציר שעוברים בו כלי רכב של צה"ל. בסופו של דבר המטען נוטרל. הרשות הפלסטינית עצרה חשוד בהנחת המטען והוא נחקר כעת במנגנון המודיעין הפלסטיני של מאג'ד פרג'. 

גורם ביטחוני פלסטיני אמר לכאן חדשות כי בעקבות המטענים שאותרו לאחרונה – גם זה שהרשות סיכלה אבל גם המטען ששימש בפיגוע ליד דולב, וגם מטען נוסף שאיתר גשש של צה"ל שלשום בציר עוקף שכם – מתחזקת במנגנוני הביטחון הפלסטיני ההערכה שחמאס הצליח להכשיר מהנדס.

לפני כמה ימים דווח כי חמאס מנסה להחדיר מהנדסים ליהודה ושומרון. את זה הוא עושה באמצעות הטסת תושבי יהודה ושומרון לחוץ לארץ כדי לעבור הכשרה. עוד אומר הגורם הביטחוני כי הרשות מזהה ניסיון של חמאס להתבסס בפרברים שמסביב לערים, בכפרים שנמצאים בשטח C. כלומר, בשטח שמחוץ לשליטת הרשות הפלסטינית.