יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן

ליברמן: נגייס מתנדבים לפקח על קלפיות במגזר החרדי

יו"ר ישראל ביתנו הביע תמיכה בפיקוח על הקלפיות, והבהיר כי הוא "לא מוכן לשבת עם המשיחיים והחרדים, וגם לא עם הרשימה המשותפת והמחנה הדמוקרטי". סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן התייחס לקריאת רה"מ להחרים את ערוץ 12: "איזה אדם עם חוש דמוקרטי מינימלי מתנהג ככה?"
יערה שפירא
31 באוגוסט 2019
12:42

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הביע תמיכה הבוקר (שבת) בהצבת מצלמות בקלפיות, ואמר כי בכוונתו לצאת מחר בקמפיין גיוס מתנדבים לפיקוח על קלפיות במגזר החרדי. בשבתרבות במועצה אזורית דרום השרון, דחה ליברמן את הטיעונים על חדירה לפרטיות ואמר כי "בכל מקום ברחוב יש מצלמה, אז לא נכון לדבר על פרטיות". לדבריו, יש "כל מיני דילים מוזרים" במגזר הערבי ובמגזר החרדי, שמצביעים על אי-סדרים בספירת הקולות. "במאה שערים אחוז ההצבעה הוא 120 אחוז, יש תחיית המתים. אתה מסתכל פה, ביישובים חילוניים, וזה סביב 55 אחוז. לא מספיק לשבת בסלון ולקטר".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

יו"ר ישראל ביתנו התייחס גם לאתגר הרכבת הממשלה, והבהיר כי הוא "לא מוכן לשבת עם המשיחיים והחרדים, וגם לא עם הרשימה המשותפת והמחנה הדמוקרטי". לדבריו, "יש רק אופציה אחת - ממשלה לאומית ליברלית רחבה. לא נשב בשום ממשלה אחרת. השאלה היחידה בבחירות הקרובות היא בין ישראל ביתנו, לבין ישראל של סמוטריץ', ליצמן ודרעי״.

ליברמן חזר על טענתו, שלפיה "אם אחרי סבב פגישות אצל נתניהו אין 61 ממליצים - ברור שלמחרת יחליפו אותו בליכוד. אנחנו עוברים תוך פחות משנה שלוש מערכות בחירות וחצי. אף אחד לא ילך לשום מערכת בחירות נוספת, פשוט יחפשו מועמד אחר. לי הרבה פחות חשוב מי יהיה ראש ממשלה ויותר חשוב איזו ממשלה תקום". על ההסכם בין ראש הממשלה ליו"ר זהות משה פייגלין שפרש מהמרוץ, אמר: "ההוא עם הכלכלה החופשית, יום אחד אומר 'בשום פנים ואופן, אנחנו רצים עד הסוף' - ויום אחרי הוא מצטרף".

סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף (מיל׳) יאיר גולן מהמחנה הדמוקרטי, התייחס לקריאת ראש הממשלה להחרים את ערוץ 12 בעקבות הפקת הסדרה "הנערים" בשיתוף עם HBO - אותה כינה "אנטישמית". "ראינו את ההתבטאות של נתניהו כלפי ערוץ 12. בושה וכלימה", אמר גולן בשבתרבות בנוה מונוסון. "אתה כמייצג את הממלכה קורא להחרים ערוץ לגיטימי בישראל? איזה אדם עם חוש דמוקרטי מינימלי מתנהג ככה? אתה כראש ממשלה מוריד את עצמך לרמה כזאת? זאת רק דוגמא למנהיגות אפלה ומושחתת, שמזמן לא עוסקת באינטרס הלאומי אלא באינטרס האישי שלו".

גם מועמדת המחנה הדמוקרטי סתיו שפיר, התייחסה בשבתרבות במועצה אזורית דרום השרון לקריאת החרם של ראש הממשלה, ואמרה כי "אותו ראש ממשלה שהסית נגד רבין ב-95 מסית היום נגד עיתונאי שמסתובב עם אבטחה צמודה, ונגד חצי מאזרחי ישראל. יתכן שישראל נמצאת עכשיו צעד לפני עימות ביטחוני, ואיך תהיה לראש הממשלה שמסית נגד חצי מהמילואימניקים לגיטימציה לשלוח אותם למלחמה?".