עמיר פרץ
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

עמיר פרץ חתם על הסכם סודי עם מפלגת הרפורמה הערבית

יו"ר העבודה מסרב לחשוף את פרטי ההסכם, אך לכאן חדשות נודע כי במסגרתו התחייבה העבודה, בין השאר, לתמוך בביטול חוק הלאום ולדאוג לתפקידים לציבור הערבי בממשלה. מהעבודה נמסר: ההסכם הוא גשר בין ערבים ליהודים
מיכאל שמש
08 בספטמבר 2019
21:24

מפלגת העבודה חתמה על הסכם עם מפלגת הרפורמה הערבית, אשר פועלת באזור טירה, ויו"ר העבודה עמיר פרץ מסרב בתוקף לחשוף פרטים מההסכם. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. לפי ההסכם, מפלגת הרפורמה תעביר את תמיכתה לעבודה, ובתמורה העבודה תקדם עבורה שורה של נושאים. מקורבי פרץ טוענים שההסכם יביא עשרות אלפי קולות מהחברה הערבית למפלגת העבודה.


לכאן חדשות נודע על כמה סעיפים מתוך ההסכם, בהם: התחייבות לפתוח לשכת קשר עבור הציבור הערבי ביישוב טירה; במידה שהעבודה תצטרף לממשלה, היא תדאג לתפקידים עבור הציבור הערבי בממשלה כאפליה מתקנת; התחייבות עתידית לשיבוץ נציג מפלגת הרפורמה ברשימה עתידית לכנסת, בהתאם לאישור המפלגה; התחייבות לתמיכה בביטול חוק הלאום.

בחירות 2019 - מה עמדות המפלגות ומי מהן סירבו לפרט?

לצד זאת, גורמים במפלגה טוענים כי ההסכם מכיל סעיפים בעייתיים מבחינה חוקית. כמו כן, בכירים בעבודה התנגדו להסכם, וטענו כי הוא סותר את הבטחת המפלגה להביא את קולות הימין. 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "ההסכם נחתם בהתאם לכללים ואושר כחוק במוסדות המפלגה. שיתוף הפעולה עם התומכים הרבים של מפלגת הרפורמה הוא גשר בין יהודים לערבים, ונעשה הכל כדי לחזק זאת".