פגישת אבו אמזן עם בני משפחת מנגיסטו
-

אבו מאזן נפגש עם בני משפחתו של הנעדר אברה מנגיסטו

הפגישה נערכה בלשכתו של יו"ר הרשות הפלסטינית ברמאללה. לפי מקורות פלסטיניים, אבו מאזן אמר לבני המשפחה כי יעשה כל שביכולתו על מנת להביא לשחרורו של הנעדר בעזה
גל ברגר ואוריה אלקיים
11 בספטמבר 2019
22:52

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נפגש היום (רביעי) בלשכתו שברמאללה עם בני משפחת הנעדר בעזה אברה מנגיסטו. בפגישה השתתפו אביו ואחיו של מנגיסטו, חבר הכנסת לשעבר שלמה מולה והקייס אביהו עזריה. מקורות פלסטינים מסרו כי אבו מאזן אמר לבני המשפחה כי יעשה כל שביכולתו, מול גורמים שיש להם השפעה על חמאס, כדי לקדם את שחרורו.

לדברי מקורות פלסטינים: "יו"ר הרשות הביע הזדהות עם כאבה של המשפחה, כמו גם עם כאבן של משפחות האסירים והנעדרים הפלסטינים". מנגיסטו, אזרח ישראלי הלוקה בנפשו, חצה את גדר המערכת לפני חמש שנים לרצועת עזה ומאז הוא מוגדר כנעדר. 

אחיו של אברה, אילן מנגיסטו, שהשתתף בפגישה, אמר בריאיון ליעקב אייכלר ב"כאן הלילה" כי הפגישה הייתה מאוד לבבית וחמה. "הוא גילה הרבה אמפתיה. הוא הדגיש שזה לא מתקבל שככה מחזיקים אדם שחצה את הגבול. הוא מבין את הכאב של המשפחה", הוסיף.

מהצד הישראלי נמסר כי המשתתפים ביקשו מיו"ר הרשות הפלסטינית סיוע בשחרורו של מנגיסטו וקבלת אות חיים ממנו. אחד מהמשתתפים בפגישה הוסיף כי "אבו מאזן הבטיח לסייע בשחרורו, בין השאר באמצעות הקטרים. לאחר שהממשלה שלנו מפקירה את אברה ולא עושה שום דבר למען המשפחה, כל שנותר לנו זה לפנות לאבו מאזן". פעילה החברתית שולה מולא, שנכחה גם כן בפגישה אמרה כי אבו מאזן הבטיח לאביו של אברה שיעשה כל שביכולתו כדי לראות חיוך על פניו. 

בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בחודש יולי האחרון, אמר מתאם השבויים והנעדרים כי התקבל קצה חוט בנוגע למצבם של הנעדרים אברה מנגיסטו והישאם א-סייד והוסיף: "חמאס חי בלה לה לנד. סינוואר חושב שיהיו תשלומים דומים לעסקת שליט או פרומיל ממה שהיה".