ההאמר של צה"ל שנפגע על ידי מתנחלים

בעקבות תקיפת לוחמי גולני – הוחלט להציב גדוד מג"ב ביצהר

פרסום ראשון: הגדוד שפעל בגזרת צומת תפוח יועבר לגזרה בה הותקפו החיילים. ביצהר הביעו ביקורת על המתפרעים ודרשו מנוער הגבעות לעזוב את היישוב. נתניהו: "לא תהיה סובלנות כלפי פורעי חוק"
כרמל דנגור
20 באוקטובר 2019
12:34
עודכן ב 13:38

במערכת הביטחון החליטו היום (ראשון) להציב גדוד של לוחמי משמר הגבול בגזרת יצהר. זאת בעקבות תקיפת לוחמי גולני על ידי פעילי ימין, שנחשפה בכאן חדשות. מדובר בגדוד שפועל בגזרת צומת תפוח ויפעל מעתה בגזרת יצהר. 

בהנהגת יצהר מתחו ביקורת על המעשה ודרשו מנוער הגבעות לעזוב את היישוב. במכתב שהועבר לתושבים נכתב כי "היישוב רואה את התנהלות הנערים ותקיפת החיילים כשערוריה ובושה. מזכירות היישוב הגדירה כללי התנהגות ברורים כתנאי סף לנוכחות בני נוער במרחב. קווים אדומים אלו הוצפו על ידינו במפגשים ושיחות, אך לצערנו האירוע החמור ממחיש שהם לא מקבלים ביטוי במציאות. משכך, אנו דורשים מהנערים לעזוב את יצהר ומסירים לחלוטים את חסות היישוב מנוכחותם כאן".


ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את המעשה וקרא לטפל במתפרעים. בהודעה שמסר בעקבות האירוע נכתב כי "אני מגנה בתוקף כל תקיפה של חיילי צה"ל. לא תהיה שום סובלנות כלפי פורעי החוק שירימו ידם על חיילינו".

הבוקר נחשף בכאן חדשות כי לוחם גולני נפצע קל מיידוי אבנים מטווח קרוב, בידי כ-30 פעילי ימין בגבעה סמוך ליצהר שבשומרון. צמיגי הרכב הצבאי של הכוח שהיה במקום נוקבו. באופן חריג, הלוחמים, שחשו בסכנה, הגיבו בירי חי באוויר. נכון לשעה זו אין עצורים בחשד למעורבות בתקרית.