תקיפת צה"ל ברצועת עזה, הלילה
צילום: דובר צה"ל

בעקבות המטח מעזה: צה"ל תקף ברצועה

דיווח פלסטיני על הרוג ושני פצועים באזור חאן יונס. צבע אדום נשמע לפנות בוקר בשדרות וביישוב איבים. מצה"ל נמסר שזוהה ירי שאינו רקטות. אמש שוגרו 10 רקטות מהרצועה לעבר שדרות
כרמלה מנשה ומשה שטיינמץ
02 בנובמבר 2019
01:30
עודכן ב 06:27

המתיחות בדרום: בתגובה לירי הרקטות מרצועת עזה לישראל, תקפו הלילה (שבת) מטוסי קרב של חיל האוויר שורת יעדי טרור של ארגון חמאס ברחבי הרצועה. בין מטרות התקיפה: מתחם צבאי של מערך ההגנה האווירית של חמאס, מתחם צבאי ששימש את הכוח הימי של הארגון, תשתיות תת-קרקעיות ואתר לייצור אמצעי לחימה. מצה"ל נמסר כי הוא רואה בארגון הטרור אחראי על הנעשה ברצועה ומחוץ לה. דיווח פלסטיני על הרוג ושני פצועים בתקיפת חיל האוויר סמוך לחאן יונס.


אמש שוגרו מרצועת עזה לעבר שדרות עשר רקטות. מערכת כיפת ברזל יירטה שמונה מן הרקטות, רקטה נוספת נחתה בשטח פתוח ואחרת פגעה פגיעה ישירה בבית בשדרות. הרקטה התפוצצה סמוך למבנה - דיירי הבית, זוג הורים כבני 40 וילדיהם, שהו במרחב המוגן ולא נפגעו. נזק משמעותי נגרם לבית ולמכוניות סמוכות. סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר נשמעה שוב אזעקת צבע אדום בשדרות וביישוב איבים. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה ירי שאינו רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל.


באירועים שלוו בגל אזעקות בשדרות והסביבה, נפצעה קל אישה בת 65 שנפלה בדרכה למרחב המוגן. חמישה בני אדם נוספים לקו בחרדה. פיקוד העורף לא פרסם הנחיות מיוחדות, אך עיריית שדרות המליצה לתושבים להישאר בקרבת מרחבים מוגנים.


מוקדם יותר אתמול הפגינו כ-6,500 בני אדם בחמישה מוקדים בהפרות הסדר בגבול רצועת עזה. משרד הבריאות בעזה דיווח על 96 מפגינים שנפצעו. במהלך ההפגנות הושלכו אבנים, מטעני חבלה ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה״ל. בקבוק תבערה הושלך לעבר כלי רכב צבאי, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

שלשום, לאחר חודשיים של שקט, שוגרה רקטה מרצועת עזה לשטח ישראל. לא דווח על נפגעים או על נזק. צה"ל ירה בתגובה אל שתי עמדות של חמאס ברצועה באמצעות כלי טיס וטנק.