בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

נתניהו על חקירת יועציו: "הופתעתי מעצם ההאשמות"

ראש הממשלה התייחס להליכים המתנהלים נגד מקורביו: "רבים מרגישים שמשהו כאן לא בסדר"
עמיחי שטיין
03 בנובמבר 2019
19:39

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (ראשון) לחשדות נגד יועציו בדבר הטרדת עד המדינה שלמה פילבר ואמר בתשובה לשאלת כאן חדשות: "הופעתי מהדברים מעצם האשמות נגד יועציי ותפיסת הטלפונים - רבים מרגישים משהו כאן לא בסדר". נתניהו השתתף באירוע שהתקיים במוזיאון ידידי ישראל, בו הושק מרכז תקשורת לחיזוק קשרי ישראל עם העולם ולמאבק ב-BDS.


מוקדם יותר היום הגיש יועצו של נתניהו עופר גולן תלונה במשטרה בדרישה לפתוח בחקירה של הטרדות נוספות של פילבר. גולן הציג בתלונתו 52 איומים ודברי הסתה נגד פילבר ברשת, וטען כי המשטרה עד כה לא בדקה אף אחד ממקרים אלה, על אף שכן פתחה בחקירה נגדו ונגד דובר הליכוד יונתן אוריך.


בדיון בבית משפט השלום בתל אביב בשבוע שעבר הודתה המשטרה כי לא חקרה הטרדות נוספות של פילבר, משום שלא הוגשה לגביהן תלונה. בתלונה שהגיש היום, טען גולן כי כעת, משהגיש תלונה במשטרה, ראוי כי המשטרה תפתח מיד בבדיקה של ההטרדות האמיתיות של פילבר.

ביום שישי האחרון פנו עורכי דינם של יונתן אוריך ועופר גולן ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה לעצור את החקירה נגדם ולסגור את התיק, בעקבות "שורת כשלים בלתי חוקיים בהם כבר הודו המשטרה והפרקליטות".

כמו כן, הפרקליטים דרשו לפתוח בבדיקה מיידית, לאחר שהמשטרה הודתה בקיומה של הקבוצה הפנימית ״השלמות תיק 4000״, לרבות בחינת החומר שהוקלד לקבוצה באופן בלתי חוקי במהלך החקירה. ביום חמישי האחרון בית המשפט קיבל את בקשת עורכי הדין של יועצי ראש הממשלה כי המשטרה לא תוכל לבצע חיפושים בניידים לפחות עד חמישי הקרוב.