בנימין נתניהו ובני גנץ בפגישה

גנץ: בוחנים חלופות להרכבת ממשלה; הליכוד: תירוץ לא להקים ממשלת אחדות

את הדברים כתבו השניים ברשתות החברתיות, יומיים בלבד לאחר שצוותי המפלגות נפגשו לדון בהמשך המשא ומתן
מיכאל שמש
08 בנובמבר 2019
15:49

ברקע הפגישות של צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול-לבן בשבועיים האחרונים, אמר היום (שישי) יו"ר כחול לבן בני גנץ כי מפלגתו בוחנת חלופות נוספות להקמת ממשלה. בליכוד האשימו בתגובה כי גנץ "משתמש בכל תירוץ כדי לא להקים ממשלת אחדות לאומית כפי שהעם רוצה".

עוד טענו בליכוד כי הם מסכימים לוויתורים רבים, והאשימו שוב שבכחול לבן "לא מסכימים לדון במתווה הנשיא". בנוסף, אמרו במפלגתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי גנץ גורר את ישראל לבחירות מיותרות. "ישראל זקוקה לממשלה חזרה מול איראן שמסכנת את קיומנו", מסרו.

מוקדם יותר השבוע נפגשו צוותי המפלגות כדי להמשיך במגעים להרכבת הממשלה. בתום הפגישה האחרונה נמסר מנציגי המשא ומתן כי "הפגישה התקיימה באווירה טובה, רצינית ועניינית. הפערים הגדולים בין המפלגות נותרו בעינם. פגישת המשך צפויה להתקיים כבר בימים הקרובים".

פגישה נוספת שנערכה השבוע הייתה בין חברי הכנסת חילי טרופר ויועז הנדל מכחול לבן לבין יו"ר הבית היהודי רפי פרץ. במהלכה, ציינו חברי הכנסת מכחול לבן שממשלה בראשות בני גנץ יכולה להביא להישגים בבקעת הירדן. בנוסף טענו השניים כי אם וכאשר בני גנץ יעמוד בראשות הממשלה - הם יהיו מוכנים לקדם מהלך אידיאולוגי משמעותי שנוגע להתיישבות ביהודה ושומרון.

אתמול התקיימה פגישת משא ומתן נוספת בין ישראל ביתנו לכחול לבן, ובה סוכמו הנושאים הכלכליים. במפלגתו של גנץ אמרו שגם נושא הדת והמדינה קרוב לסיכום. מקורבים ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן טענו כי מרצ והרשימה המשותפת לא יהיו חלק מהממשלה שתוקם.