מוטי בן שבת
צילום: ליאור חורש, משפחת בן שבת

"גיבור עילאי": ראש עיריית נהריה ספד למוטי בן שבת שנהרג בשיטפונות

רב בית הכנסת שבו התפלל בן שבת: "זה אובדן גדול מאוד". ראש העיר מרלי: "העיר עם נזקים אדירים, גם לבתי עסק, מאות מכוניות, בתים רבים שהוצפו ותשתיות - כשאין ממשלה אז אין ממשלה לגמרי"
הבוקר הזה
09 בינואר 2020
09:32

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, ספד הבוקר (חמישי) למוטי בן שבת שנהרג אתמול בהצפות בעיר וכינה אותו:  "גיבור עילאי". רב בית הכנסת שבו נהג להתפלל בן שבת, הרב שמעון עברי, אמר היום כי "זה אובדן גדול מאוד". בריאיון בתוכנית "הבוקר הזה" עם דב גיל-הר בכאן רשת ב, סיפר הרב עברי: "מוטי ראה את הרכב ונכנס עם אבא שלו לחלץ את בני המשפחה". 

הרב עברי סיפר על מהלך האירועים: "הגיע איזה ג'יפ שלמרות האזהרות, ניסה בכל מקרה לנסוע ברחוב ונתקע. מוטי ראה את זה, והוא בא לעזרתם עם אביו, ועוד בחור מהשכונה. הם הצליחו בעזרת השם לחלץ את בני המשפחה, אך מוטי לא שרד את הסחף". על המצב בנהריה אמר הרב כי "המים שם היו עכורים. מים שיורדים ממורד ההר. זה לא המים של הנחל. כל המים שירדו מההר זרמו לעבר הגעתון. בשכונה שלנו קיבלנו את המכה הראשונה של המים. ואז העיר הוצפה".

ראש העיר נהריה, רונן מרלי, אמר בריאיון לכאן רשת ב כי לעירו נגרמו נזקים אדירים, "גם לבתי עסק, מאות מכוניות, בתים רבים שהוצפו ותשתיות - כשאין ממשלה אז אין ממשלה לגמרי".

אתמול בן שבת נהרג לאחר שנסחף בשטפון סמוך למרינה בנהריה בשעה שניסה לסייע בחילוץ משפחה שנקלעה להצפות. בני המשפחה שנקלעו למצוקה חולצו מהמקום במצב טוב. עם התקבל ההודעה על היעדרותו, צוותים של כוחות הצלה חיפשו אותו במשך כמה שעות. הוא אותר לבסוף במרחק רב מרחוב שפרינצק, הרחוב בו נתקעה המשפחה במכוניתה. בתום פעולות החייאה נקבע מותו. זהו ההרוג השביעי בשבועיים האחרונים כתוצאה מההצפות. בנוסף, חולצו כמה אזרחים בנהריה שנתקעו עם כלי רכבם באזורים אחרים ברחבי העיר. הצבא סייע בפינוי תושבים שנתקעו בהצפות.