ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כתב אישום נגד נתניהו הוגש לבית המשפט המחוזי

אחרי משיכת בקשת החסינות מהכנסת: המסמך הועבר לבית המשפט. הערכה: המשפט עצמו ייפתח רק אחרי הבחירות | כתב האישום המלא. מקורבי נתניהו: "זו רדיפה אובססיבית"
כתבי כאן חדשות
28 בינואר 2020
13:45
עודכן ב 14:52

אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו משך הבוקר (שלישי) את בקשת החסינות מהכנסת, הפרקליטות הגישה את כתב האישום נגדו לבית המשפט המחוזי בירושלים. מדובר בהליך טכני שלפני דיון הקראת כתב האישום. יחד עם נתניהו נאשמים גם בעלי בזק שאול ואיריס אלוביץ' ומו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס.

לקריאת כתב האישום המלא נגד נתניהו - לחצו כאן

המדינה הגישה לבית המשפט בקשה להטיל חיסיון על חלק מחומרי החקירה. מי שחתומה על הבקשה היא התובעת בתיק, ליאת בן ארי. מדובר בחומרים שהמדינה מבקשת לא להגיש לידיעת הנאשם וגם לא יוגשו לביהמ"ש.

מקורביו של ראש הממשלה תקפו בחריפות את ההחלטה להגיש את כתב האישום בעיצומו של מסע מדיני בארצות הברית ומסרו: "אם למישהו עוד היה ספק שיש פה רדיפה אובססיבית נגד ראש הממשלה נתניהו, הוא קיבל עכשיו עוד הוכחה ברורה וחדה לכך. הלהיטות להגיש את כתב האישום המופרך נגד ראש הממשלה היא כה גדולה, עד שהם לא יכלו להמתין ולו יום אחד עד לסיום הפסגה ההיסטורית בוושיגנטון, מן החשובות בתולדות המדינה".

עוד נמסר מטעם מקורבי ראש הממשלה: "כמה לא מפתיע שמי שנאבקו בכל כוחם להכניס את תומכת המחבלים היבא יזבק לכנסת ונתנו חוות דעת מזעזעת לטובתה, רצו בריצת אמוק להגיש כתבי אישום מופרכים נגד ראש ממשלת ישראל דווקא ביום היסטורי זה".

נתניהו הודיע הבוקר כי הוא מושך את בקשת החסינות מהכנסת. ההודעה הגיעה על רקע הדיון במליאה שבו אושרה הקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינות של חבר הכנסת חיים כץ.

מבזק מיוחד בכאן 11

בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו כתב נתניהו: "בעת שאני נמצא בארה"ב צפוי להיפתח בכנסת מופע נוסף בקרקס הסרת החסינות. זהו המשך הרדיפה האישית האובססיבית כלפיי. במקום להבין את גודל השעה ולהתעלות מעל שיקולים פוליטיים, הם ממשיכים לעסוק בפוליטיקה זולה".

 

מתי יתחילו הדיונים, האם נתניהו יגיע, ואיך הוא ינסה לעכב את ההליכים? תמר אלמוג ענתה על כל השאלות. צפו:

"מאחר שלא ניתן לי הליך הוגן, מאחר שכל כללי עבודת הכנסת נרמסו ברגל גסה, ומאחר שתוצאות ההליך הוכתבו מראש ללא דיון ענייני כמתחייב - החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך הזה להימשך", כתב עוד נתניהו. "הודעתי ליו"ר הכנסת שאני מושך את בקשת החסינות. בהמשך אנפץ את כל הטענות המופרכות ותיקי הסרק שהוגשו בענייני. אבל עכשיו, לא אתן ליריביי הפוליטיים להשתמש בעניין זה כדי להפריע למהלך ההיסטורי שאני מוביל".

בהכנת הידיעה השתתפו תמר אלמוג, רועי ינובסקי ואמוץ שפירא