יירוטים

התחדש הירי לעבר ישראל: אזעקות נשמעה באשקלון ובעוטף עזה

מוקדם יותר זוהו 21 שיגורים לעבר ישראל, 13 מהם יורטו • נתניהו ובנט מקיימים התייעצות ביטחונית • הג'יהאד האסלאמי קיבל אחריות על הירי, בתגובה על מותו של פעיל הארגון
איציק זוארץ
23 בפברואר 2020
17:40
עודכן ב 20:04

אש בדרום:  הירי מרצועת עזה לעבר ישראל התחדש, כשבאשקלון נשמעה פעם נוספת אזעקה, וביישובי עוטף עזה נשמעו התרעות עוטף עזה. מוקדם יותר הערב (ראשון) זוהו 21 שיגורים לעבר ישראל, ומצה"ל נמסר כי 13 שיגורים יורטו. לא דווח על נפגעים. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון נפתלי בנט וראשי מערכת הביטחון מקיימים התייעצות ביטחונית בקריה בתל אביב.

הצטרפו לשידור בכאן 11

עיריית אשקלון הודיעה על פתיחת המקלטים הציבוריים ברחבי העיר, ועל ביטול כל הפעילויות והאירועים. מעיריית שדרות נמסר כי אין שינוי בהנחיות לתושבים.

ארגון הג'יהאד האסלאמי קיבל אחריות על הירי הערב, זאת בתגובה על מותו של פעיל הארגון הבוקר. קודם לכן אתר האינטרנט של הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי העלה ידיעה עיתונאית לכאורה ובה כתב: "ההתנגדות ירתה לעבר אשקלון ועוטף עזה בתגובה לתקרית בחאן יונס". באתר חדשות בעזה דיווחו כי מנגנוני הביטחון של חמאס נפרסו לאורך הגבול כדי למנוע המשך ירי רקטות ולעצור את מי שירה. כך מסר לאתר מקור בג'יהאד האסלאמי.


מוקדם יותר היום כוח צה"ל ירה לעבר שני מחבלים שהתקרבו אל גדר המערכת בדרום רצועת עזה, והניחו מטען חבלה סמוך אליה. זוהתה פגיעה, ובתיעוד פלסטיני נראה דחפור של צה"ל מפנה את גופת אחד ההרוגים. מדובר צה"ל נמסר: "הפעולה בוצעה בהתאם לתנאי השטח והנהלים. לא סוכנו חיי חיילים". הפלסטינים דיווחו כי נהרג מחבל של הג'יהאד האסלאמי.

לטענת מקורות פלסטיניים, צה"ל גם ירה לעבר אנשי רפואה שהתקרבו למקום התקרית כדי לטפל בפצועים. בהמשך דיווחו מקורות פלסטיניים כי כמה עשרות בני אדם הגיעו לאזור התקרית והבעירו צמיגים, זאת בזמן פינוי הפצועים.  

ארגוני הטרור בעזה הגיבו לתקרית בגבול: "ישראל תישא באחריות על כך. נקטע את היד שנגעה בבני עמנו כמו שקטענו אותה בעבר".