בכירי כחול לבן
צילום: רויטרס

גורמים בכחול לבן: שיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת - אחת מדרכי הפעולה

במפלגתו של גנץ זעמו על דברי עמיר פרץ, לפיהם הושג סיכום על הקמת ממשלת מיעוט, אך מודים כי הדבר אפשרי • חברי כנסת בליכוד ביקשו מנתניהו לחדול מן ההתקפות האישיות על גנץ
זאב קם ומיכאל שמש
29 בפברואר 2020
22:24

בכחול לבן הביעו היום (שבת) זעם על דבריו של יו"ר העבודה-גשר-מרצ עמיר פרץ, לפיהם סוכם כי תוקם ממשלת מיעוט שתורכב ממפלגתו ומכחול לבן, ובתמיכה של הרשימה המשותפת וישראל ביתנו מבחוץ. עם זאת, גורמים במפלגה מודים בשיחות סגורות כי שיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת הוא אחת מדרכי הפעולה, אם לא תהיה אפשרות אחרת להקים ממשלה.


לדברי גורמים בכחול לבן, פרץ עשה פיגוע בקמפיין של המפלגה, שמקפידה פומבית לומר שלא יהיה שיתוף פעולה כזה. הם אמרו כי לא ברור מה היה השיקול של יו"ר העבודה, משום שהוא לא הרוויח דבר מהתבטאותו.

הערב נשאל יו"ר כחול לבן בני גנץ בנושא, בריאיון לכאן חדשות במשדר מיוחד לקראת הבחירות. "אין לנו שום סיכום עם אף אחד", אמר גנץ והוסיף בעניין האפשרות של הקמת ממשלת מיעוט: "זה אחד מהתרחישים התיאורטיים - המאוד תיאורטיים, כי אנחנו אמרנו שלא נלך עם הרשימה המשותפת".

גם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הכחיש את דברי פרץ, והבהיר כי מפלגתו תצביע "בוודאות" נגד כל ממשלה שהיא לא תהיה חלק ממנה. "העלילה האחרונה של פרץ נועדה לפגוע בישראל ביתנו עקב הנטישה של מצביעי עבודה רבים לטובתנו", תקף יו"ר ישראל ביתנו.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב לדבריו של פרץ, והשתמש בהם על מנת לתקוף את כחול לבן בכנס בחירות של הליכוד: "פרץ חשף הכול, את כל ההסוואות - גנץ לא יכול להקים ממשלה בלי אחמד טיבי. הם עשו תוכנית יחד עם ליברמן, שלגמרי עבר לשמאל".


במקביל, חברי כנסת בליכוד פנו לנתניהו וביקשו ממנו לחדול מן המתקפות האישיות נגד בני גנץ, משום שהדבר עלול להתהפך ולפגוע בליכוד, זאת לאחר שבתקופה האחרונה החריפו המתקפות נגד יו"ר כחול לבן בקמפיין הליכוד. כך פורסם הערב בחדשות השבת בכאן 11.

בכנס בחירות בהאנגר 11 בתל אביב, היה זה גנץ שתקף את ראש הממשלה ואמר לפעילים: "אני כבר מזהיר אתכם - נתניהו הולך לשבש את יום הבחירות. הוא עשה זאת בעבר, ויעשה זאת באמצעים יותר מתוחכמים ביום הבחירות הזה. אנחנו נערכים לכל תרחיש, ואני מבקש מכם להיות עירניים בשטח".