מליאת הכנסת ריקה

בצל קורונה: השבעת הכנסת תתקיים לראשונה ללא קהל ביציעים

זאת למעט בני ובנות זוגם של המוגדרים כסמלי השלטון • בוטלו הזמנותיהם של סגל א׳, הסגל הדיפלומטי, חברי כנסת לשעבר והקהל הרחב. כמו כן, תצומצם למינימום הנדרש כניסתם של יועצים פרלמנטריים ויועצי שרים למשכן
מערכת כאן חדשות
03 במרץ 2020
02:09
עודכן ב 05 מרץ 18:39

השבעת הכנסת בצל הקורונה: מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ׳, הודיע היום (חמישי) כי טקס ההשבעה  ב-16 במארס ייערך לראשונה ללא קהל ביציעים, למעט בני ובנות זוגם של המוגדרים כסמלי השלטון. בוטלו הזמנותיהם של סגל א׳, הסגל הדיפלומטי, חברי כנסת לשעבר והקהל הרחב. כמו כן, תצומצם למינימום הנדרש כניסתם של יועצים פרלמנטריים ויועצי שרים למשכן.

בישיבת הערכת מצב שקיים סחרוביץ׳ עם גורמי המקצוע של הכנסת, בנושא השלכות הנחיותיו של משרד הבריאות מאתמול בנוגע לנגיף קורונה על פעילותה השוטפת של הכנסת אמר: "המטרה ברורה והיא לפעול בכל הצעדים והאמצעים האפשריים על מנת לצמצם את איום הפגיעה בפעילות הליבה הפרלמנטרית של הכנסת".

עוד הוסיף מנכ"ל הכנסת כי הוקם צוות מקצועי בראשות קצין הכנסת "שמצוי בקשר רציף עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות ופועל בעצתם. גורמי המקצוע בכנסת ימשיכו להתכנס מעת לעת וככל שנתרשם שיש לנקוט בגישה עוד יותר מחמירה לא נהסס לעשות זאת״.