הפגנה להחזרת גופות גולדין ושאול, אוגוסט 2019
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

דיווח: מצרים שיחררה עצירים פלסטינים "כדי ליצור אווירה חיובית לקראת עסקת חילופי שבויים"

העיתון אל אחבאר הלבנוני דיווח כי הפלסטינים שוחררו על רקע המגים לעסקת חילופי שבויים בין ישראל לחמאס. כמו כן נכתב שחמאס מוכנה להעביר מידע על השבויים והנעדרים
נורית יוחנן
23 באפריל 2020
07:38

התקרבות לעסקת השבויים בין ישראל לחמאס? העיתון הלבנוני אל אחבאר דיווח הבוקר (חמישי) כי מצרים שיחררה ביום ראשון ארבעה עצירים פלסטינים, במטרה ליצור אווירה חיובית בקרב חמאס על רקע עסקת חילופי שבויים.

בדיווח נכתב כי חמאס הודיעה למתווך המצרי שהם מוכנים לבצע עסקה הנוגעת להעברת מידע על השבויים כל עוד זו לא תבוא על חשבון המחיר שתשלם ישראל בעסקה הכוללת שתביא לשחרורם.

בשבוע שעבר אמר מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה לערוץ "אל-ערבי" הפרו קטרי כי "אם יש רצינות אצל המנהיגים הישראלים להגיע לעסקת חילופי שבויים - אז ההחלטה שלנו היא להגיע לעסקה". הנייה ציין כי מתווכים וגורמים מסוימים פנו אליהם בעניין העסקה כדי לקבל הבהרות על האפיקים שאפשר לפעול בהם בנושא.

מנהיג חמאס הוסיף כי ארגון הטרור הציג בפניהם את מה שעשוי להיות "מפתח אמיתי" לסוגיה. הנייה אמר כי לגדודי אל-קסאם יש ארבעה שבויים ובתשובה לשאלת המראיינת אם המשוואה היא 250 אסירים לפחות בתמורה לאותם שבויים אמר שאינו ידבר על מחירים בתקשורת.

הוא ציין כי הם דרשו שחרור של זקנים, חולים, ילדים וגם את אסירי עסקת שליט שנעצרו. הנייה הבהיר כי הם מוכנים ללכת למשא ומתן עקיף עם ישראל כדי להגיע לעסקת חילופי שבויים, באופן שבו הארגון יגבה את "המחירים הנדרשים".