איאד אל-חאלק

פרסום ראשון: נתיחה גופתו של איאד אל-חאלק מראה כי הוא מת מירי למרכז גופו

גופתו של הצעיר בעל המוגבלות שנורה למוות בעיר העתיקה נותחה. מהנתיחה עולה כי שני קליעים מתוך השבעה שנורו בזירה פגעו בו - בבטן התחתונה ובצד הגוף
רועי ינובסקי
31 במאי 2020
18:41

פרסום ראשון: נתיחה במכון לרפואה משפטית העלתה כי איאד אל-חלאק, הצעיר בעל המוגבלות שנורה בעיר העתיקה בירושלים בסוף השבוע, נורה במרכז גופו. על פי הנתיחה שני קליעים מתוך השבעה שנורו בזירה פגעו בו. אחד הכדורים פגע בבטן התחתונה ויצא מהישבן והשני פגע בצד הגוף ובעמוד השדרה התחתון.

אל-חאלק מת מפגיעת הכדורים באיבריו הפנימיים. אחד הלוחמים שירה לעברו טען כי ירה קודם לכן לכיוון רגליו, אך לפי הממצאים הכדורים האלו לא פגעו באל-חאלק. בנתיחה במכון לרפואה משפטית נכחו נציגים של המכון עם רופא מטעם המשפחה.

ח'יירי אל-חלאק, אביו של איאד, אמר היום בריאיון לכאן רשת ב: "הוא עובר בצומת הזה כבר שש שנים כל יום. המשטרה מכירה אותו ויודעת מתי הוא עובר בצומת הזה". האב העיד על בנו: "אין לו חברים, אין לו כלום. הוא רק הולך למוסד וחוזר. יש לו כרטיס של נכה. הוא לא מדבר עם אנשים בגלל המחלה שלו. הוא כל הזמן מפחד. בפרצוף שלו רואים עליו. הוא התחבא בזבל, בא חייל וירה בו כדורים". בנוסף, אמר אל-חלאק, כי הוא לא מבין מדוע נעשתה בביתו פשיטה משטרתית אחרי הירי.

איאד אל-חלאק נורה אתמול בידי שוטרים, שלדבריהם חשדו כי הוא מחזיק אקדח ומנסה להימלט מהם באזור שער האריות. הם קראו לו לעצור והוא החל להימלט. במהלך המרדף הוא נורה ונהרג. לאחר בדיקת המשטרה, התברר כי שמדובר בתושב מזרח העיר, בעל צרכים מיוחדים, שלא היה חמוש. חקירת האירוע עברה למחלקה לחקירות שוטרים.