מחאת העובדים הסוציאליים, הבוקר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שביתת העובדים הסוציאלים: התקדמות משמעותית לקראת הסכם עם האוצר

בתום פגישה בין שר האוצר, שר הרווחה, יו"ר ההסתדרות ויו"ר איגוד העובדים הסוציאלים, נמסר כי הפרטים הסופיים של ההסכם יגובשו בשעות הקרובות
אוריה אלקיים וליאל קייזר
21 ביולי 2020
16:05
עודכן ב 21:31

אחרי יותר מעשרה ימים של שביתה, ממשרד האוצר וההסתדרות נמסר הערב (שלישי) כי נרשמה התקדמות משמעותית במגעים עם העובדים הסוציאלים לקראת הסכם. בתום פגישה בין שר האוצר, שר הרווחה, יו"ר ההסתדרות ויו"ר איגוד העובדים הסוציאלים, נמסר כי הפרטים הסופיים של ההסכם יגובשו בשעות הקרובות.

מוקדם יותר היום יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מאיים בהשבתת המשק אם משבר העובדים הסוציאלים לא ייפתר. בר-דוד אמר כי ההסתדרות תמשיך לעמוד מאחורי מאבק העובדים הסוציאלים ותתמוך בו בכל אמצעי שיתאפשר. הוא הנחה את חרמוני ואת נציגי מטה המאבק להמשיך בשביתה אם לא יגיעו להבנות מול משרד האוצר.

בנוסף, הודיע בר-דוד כי ההסתדרות תפעיל בימים הקרובים באופן חריג את קרן השביתה שלה, ותעביר לכל עובד סוציאלי ששובת בכל רחבי הארץ צ'ק על סך אלף שקלים. מדובר בפעם הראשונה שקרן השביתה של ההסתדרות תופעל בהיקף כזה ולמספר גדול כל כך של עובדים.

הבוקר קיימו העובדים הסוציאלים צעדת מחאה ברחוב אבן גבירול בתל אביב וקראו "ישראל כ"ץ תתעורר – רווחה שווה יותר". חרמוני, אמרה בהפגנה כי לצערה פקידי האוצר מטעים את שר האוצר כ"ץ עם סיפורי בדיות וחצאי אמיתות. ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, אמר בהפגנה כי שר האוצר חייב להתערב מייד במשבר וכי המאבק של העובדים הוא של חלשים שאין להם כוח – שמטפלים בחלשים.

לפני כן הציע שר האוצר ישראל כ״ץ מענה מיידי למוגנות העובדים בגובה 70 מיליון שקלים. על פי הודעת משרד האוצר, במסגרת המשא ומתן המתנהל בשבועות האחרונים בין נציגות העובדים הסוציאליים לנציגות משרד האוצר, גובשו פרטי הסכם רבים העונים על מרבית מדרישות הנציגות. בין היתר סוכם כי העובדים הסוציאליים יגדילו את שכרם באלפי שקלים בשנה הקרובה ובשנה הבאה.