-

צה"ל: הוחלט על תגבור של פיקוד הצפון במערכי אש מתקדמים

ראש הממשלה השתתף בהערכת מצב בפיקוד הצפון, על רקע סיכול הפיגוע בהר דב: "מתרשם שצה"ל ערוך היטב לקראת כל תרחיש אפשרי". גנץ: "יש לנו יכולת לפעול בכל טווח ובדריכות מבצעית חסרת תקדים"
רועי שרון
28 ביולי 2020
16:52

על רקע המתיחות בצפון, מצה"ל נמסר היום (שלישי) כי בהתאם להערכת המצב הוחלט על תגבור של פיקוד הצפון במערכי אש מתקדמים וכוחות מיוחדים.

שר הביטחון בני גנץ אמר היום בסיור בבסיס חיל האוויר בנבטים כי "יש לנו יכולת לפעול בכל טווח ובדריכות מבצעית חסרת תקדים. אני מציע לכל מדינות האזור, קרובות ורחוקות, איראן, לבנון, סוריה או כל מי שמעורב בטרור לזכור - יש למדינת ישראל יכולת אין סופית, ונדע להשתמש בה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו גם התייחס היום למתיחות בצפון, ולסיכול הפיגוע בהר דב: "הפעולה אתמול הייתה חשובה ומנעה חדירה לשטחנו". בהערכת מצב שקיים בפיקוד הצפון, בהשתתפות הרמטכ"ל וכמה מאלופי המטכ"ל, אמר ראש הממשלה: "כל מה שמתרחש כרגע זו תוצאה של ניסיון להתבסס צבאית באזורנו על ידי איראן וגרורותיה בלבנון. נסראללה משרת את האינטרס האיראני הזה על חשבון מדינת לבנון. אני לא מציע למישהו לנסות את צה"ל או את מדינת ישראל. אנחנו נחושים להגן על עצמנו".

נתניהו הוסיף כי הוא מתרשם שצה"ל ערוך היטב לקראת כל תרחיש אפשרי. "אנחנו ממשיכים לפעול כדי לסכל את ההתבססות הצבאית האיראנית באזורנו. אנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להגן על עצמנו, ואני מציע לחיזבאללה לקחת בחשבון את העובדה הפשוטה הזאת. ישראל ערוכה לכל תרחיש", אמר ראש הממשלה.

עימות מול נסראללה לא נמצא בסדרי העדיפויות של ישראל | פרשנות

ראש ממשלת לבנון, חסאן דיאב, אומר הבוקר כי ישראל שוב ביצעה אמש תוקפנות כלפי ריבונותה של לבנון דרך הסלמה צבאית מסוכנת. לדבריו, ישראל רוצה לשנות את כללי העימות עם לבנון. בשיחה שקיים עם מועצת ההגנה העליונה במדינה קרא דיאב למועצה להתנהל בזהירות בימים הקרובים. "אני חושש מזליגת המצב והפיכתו לגרוע יותר בצל המתיחות הגדולה בגבול שלנו עם ישראל", אמר.

באירוע שהתרחש אתמול סמוך לשעה 15:00 אחר הצוהריים, חצו שלושה או ארבעה מחבלים את הגבול מלבנון באזור הר דב וחדרו כמה מטרים אל מעבר לקו הכחול לתוך שטח ישראל. הם זוהו בידי תצפיתניות של צה"ל. אש נורתה לעבר המחבלים, שנמלטו חזרה ללבנון. לא היו נפגעים לכוחותינו.