בתגובה להנחת המטען אמש: כלי טייס של צה"ל תקפו בדרום סוריה

מסוקי צה"ל תקפו מטרות של צבא סוריה, הכוללות עמדות תצפית ואמצעי איסוף מודיעין, תותחי נ"מ ואמצעי שליטה ובקרה בבסיסי הצבא
רועי קייס, רועי שרון ומשה ברקוביץ'
03 באוגוסט 2020
23:06
עודכן ב 23:22

מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו הלילה (שני) מטרות של צבא סוריה בדרום המדינה, בתגובה לאירוע הנחת המטען, שסוכל אמש בדרום רמת הגולן. המטרות שהותקפו כוללות עמדות תצפית ואמצעי איסוף מודיעין, תותחי נ"מ ואמצעי שליטה ובקרה בבסיסי צבא סוריה. 


בצה"ל הודיעו כי הם רואים במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית בשטחו, וכי הם ימשיכו לפעול נגד כל פגיעה בריבונות ישראל. מוקדם יותר דיווחה הטלוויזיה הסורית על תקיפה בפרברי דמשק, תושבים בצפון דיווחו גם כן על פעילות ערה באזור. גורם צבאי סורי מסר כי מסוקים של חיל האוויר הישראלי שיגרו כמה טילים לעבר מוצבים קדמיים באזור קוניטרה. 

אמש צה"ל חיסל ארבעה מחבלים שניסו להניח מטענים סמוך לגבול סוריה. האירוע החל כשתצפיתניות זיהו כמה אנשים מתקרבים לגדר, ולאחר כמה שעות זיהו שוב ארבעה אנשים מתקרבים לגדר, חלקם חמושים, כשהם מניחים מטען. צה"ל ביצע ירי משולב נגד החוליה מהיבשה, על ידי כוח מגלן שהיה במארב באזור, ומהאוויר. 

מוקדם יותר פורסם ב"חדשות הערב" כי לפי ההערכה בישראל, החוליה שחוסלה אינה קשורה לחיזבאללה. המחבלים ככל הנראה משתייכים לחוליה מקומית של המיליציות השיעיות. לפי תחקיר ראשוני של פיקוד הצפון, המחבלים חדרו 200 מטרים לתוך שטח ישראל.