הנזקים בעקבות הנפל
צילום: חדשות ביטחון שדה

טיל ששוגר על ידי צה"ל לעזה – נפל ביישוב בעוטף

הטיל נפל ליד רפת ולא התפוצץ. חבלנים הגיעו למקום. צה"ל תקף הלילה יעדים של חמאס ברצועה, תגובה על שיגור בלוני התבערה אל ישראל • צה"ל: "בשל תקלה נפל הטיל במרחב עוטף עזה ולא התפוצץ. האירוע מתוחקר"
אסף פוזיילוב
12 באוגוסט 2020
09:05

תקלה בזמן תקיפת צה"ל בעזה: טיל ששיגר הלילה (רביעי) מסוק של חיל האוויר נחת במושב בדרום המועצה האזורית אשכול. חבלנים הגיעו למקום כדי לטפל בנפל שלא התפוצץ. אין נפגעים באירוע, נזק קל נגרם לרפת במקום. מצה"ל נמסר בתגובה: "בשל תקלה נפל הטיל במרחב עוטף עזה ולא התפוצץ. הנפל יפונה בשעות הקרובות והאירוע מתוחקר".

כאמור, בתגובה להפרחה של בלוני התבערה, צה"ל תקף הלילה יעדי טרור של חמאס ברצועת עזה. מטוסי ומסוקי קרב, יחד עם טנקים של הצבא, תקפו מתחם צבאי של חמאס, תשתיות תת-קרקעיות ועמדות תצפית של הארגון.


הרפת שנפגעה

מצה"ל נמסר: "רואים בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל". אתמול שוגרו עשרות בלוני תבערה מהרצועה, שגרמו ל-60 שריפות ברחבי עוטף עזה – מספר שיא של שריפות ליום אחד. 

בתוך כך, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אמש כי ראש המוסד יוסי כהן שוחח עם גורמים בכירים בקטר, על רקע ההסלמה האחרונה ברצועת עזה. המוסד היה מעורב בהעברת הכסף הקטרי לרצועת עזה, דבר שאמור להביא לשקט ולרגיעה בדרום. ישראל מעוניינת לוודא שקטר תמשיך להעביר כסף גם בחודשים הבאים, ומעבר לחודש אוגוסט.

עוד פורסם כי בצה״ל נערכים להחרפת הצעדים נגד ארגון הטרור חמאס, ובישראל העבירו מסרים לחמאס: רסנו את הבלונים או שנחריף את התגובה שלנו. בין האפשרויות שנשקלות הן לצמצם את מרחב הדיג או לסגור אותו, לסגור את מעבר כרם שלום גם לכניסת דלק, לתקוף תשתיות של חמאס ולתקוף משגרי בלוני תבערה. עוד פורסם כי גורם ביטחוני העריך היום שהפרחת הבלונים מתבצעת אחרי הנחייה מפורשת של חמאס.