ארכיון
צילום: פאדי פאהד, פלאש 90

בתגובה לטרור הבלונים: צה"ל תקף בדרום רצועת עזה

מטוסי קרב, טנקים וכלי טיס תקפו עמדות צבאיות ותשתית תת-קרקעית של חמאס
מערכת כאן חדשות
24 באוגוסט 2020
05:18

בעקבות הפרחת בלוני התבערה והנפץ: מטוסי קרב, טנקים וכלי טיס של צה"ל תקפו לפנות בוקר (שני) עמדות צבאיות ותשתית תת-קרקעית של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר: "אנו מקיימים הערכת מצב שוטפת ופועלים בתקיפות ובנחישות נגד כל ניסיון לפעילות טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל והפרת ריבונותה".

אתמול פרצו בעוטף עזה 28 שריפות מבלוני תבערה. בד בבד, צה"ל תגבר את העוטף בכוחות הגנתיים כחלק מהיערכות להסלמה, נוסף לתגבור מערך כיפת ברזל בימים האחרונים. 

אתמול אמר בכיר בחמאס שאם ישראל לא תתחייב לשבירת המצור – הצדדים הולכים לעבר פיצוץ. מקור פלסטיני אמר לסוכנות הידיעות הטורקית "אנאדול" כי מאמצי התיווך להפסקת אש ולמניעת הסלמה בהובלת מצרים, קטר והאו"ם לא השיגו עד כה התקדמות של ממש, ועדיין קיימים קשיים.

לדברי המקור, משלחת המודיעין המצרית שביקרה בעזה בשבוע שעבר העבירה מסר לישראל שלפיו לא ישרור שקט עד שההבנות הנוגעות להסרת המצור – ייושמו. "עדיין לא קיבלנו את תגובת ישראל והמגעים נמשכים", אמר המקור. "אנו נחושים להשיג את הדרישות שלנו, ומוכנים ללכת רחוק כדי לאלץ את ישראל ליישמן".

בתוך כך, אתר חדשות בעזה דיווח כי ישראל הידקה עוד יותר את תנועת הסחורות במעבר כרם שלום וצמצמה את אפשרויות הכנסת הסחורות לעזה לפריטים מסוג מזון, תרופות וסיוע רפואי בלבד. בשבועיים האחרונים אפשרה ישראל להכניס לעזה סיוע הומניטרי, והחל מלפני עשרה ימים עצרה את הכנסת הדלקים לעזה.