שר החוץ האמריקני וראש ממשלת סודאן
צילום: אי־פי

ראש ממשלת סודאן: אנחנו ממשלת מעבר, אין בסמכותנו לנרמל יחסים עם ישראל

עבדאללה חמדוכ אמר את הדברים לשר החוץ האמריקני. פומפאו נפגש גם עם יו"ר המועצה הריבונית במדינה • הממשל האמריקני לא התנה את הסרת סודאן מרשימת המדינות תומכות הטרור בנורמליזציה
רועי קייס, משה ברקוביץ' ומאיה ראכלין
25 באוגוסט 2020
16:16
עודכן ב 19:14

ראש ממשלת סודאן, עבדאללה חמדוכ, אמר היום (שלישי) בפגישתו עם שר החוץ האמריקני מייק פומפאו, כי ממשלתו היא ממשלת מעבר ואין בסמכותה לנרמל יחסיה עם ישראל. כך מסר אחד מדוברי הממשלה שצוטט בסוכנות הידיעות רויטרס.

חמדוכ גם הבהיר בפגישה כי חשוב להפריד בין סוגיית הנרמול עם ישראל לבין ההחלטה האמריקנית להסיר את סודאן מרשימת המדינות התומכות בטרור. עם זאת, דובר משרד החוץ האמריקני מסר לאחר הפגישה כי שר החוץ פומפאו וראש ממשלת סודאן דנו ב"התפתחויות החיוביות ביחסי ישראל–סודאן"

בתוך כך, בכירים אמריקנים אמרו לכאן חדשות כי הם מקווים להתפתחות ביחסי ישראל וסודאן, כך פורסם אמש בחדשות הערב בכאן 11. בריאן הוק, השליח האמריקני לענייני איראן, ומורגן אורטגוס, דוברת מחלקת המדינה, אמרו במענה לשאלת כאן חדשות בתדרוך לעיתונאים כי אין מצד הממשל דרישה שסודאן תחדש את הנורמליזציה עם ישראל כדי שהממשל יסיר אותם מרשימת המדינות התומכות בטרור.

הוק ואורטגוס אמרו כי בממשל רוצים לראות נורמליזציה בין שתי המדינות. הוק הוסיף ואמר כי בממשל נפגשים עם נציגים ממדינות אחרות בניסיון לשכנע אותם ללכת בדרך של איחוד האמירויות, ולחתום על עוד הסכמי שלום: "כל הסכם כזה הוא תבוסה לאיום האיראני. זה סיוט לאיראן".