-

בעקבות הלמידה בזום: משרד החינוך מתכנן מבחני מיצ"ב מיוחדים

מטרת המבחנים היא להבין עד כמה גדולים הפערים שנוצרו בהיקף חומר הלימוד בשל הלמידה מרחוק במקצועות המתמטיקה, שפת אם ואנגלית. מדגם מייצג של תלמידים ייבחנו, ולא כלל הלומדים. בכירה במשרד החינוך בביקורת: "המצב גרוע. אין צורך לבחון את התלמידים"
לירן כוג'הינוף
13 בדצמבר 2020
10:48

משרד החינוך מתכנן לקיים מבחני "מיצ"ב קורונה" במקצועות הליבה על מנת להעריך את תמונת המצב הפדגוגית של התלמידים. כך פורסם הבוקר (ראשון) לראשונה בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. מטרת המבחנים היא להבין עד כמה גדולים הפערים שנוצרו בהיקף חומר הלימוד בשל הלמידה מרחוק במקצועות המתמטיקה, שפת אם ואנגלית. אל המבחנים ייגשו תלמידים כמדגם מייצג ולא כל תלמידי ישראל.

גורמים המעורים בנושא סיפרו כי אין הסכמה רחבה על בחינת התלמידים ובקרב מקצת מאנשי המקצוע ששמעו על המהלך הדבר אף עורר זעם. גורמי מקצוע במשרד החינוך חוששים כי מבחן מסוג זה יטלטל את בתי הספר ויפעיל עליהם עומס רב.

"המצב גרוע. אין צורך לבחון את התלמידים", אמרה בכירה במשרד החינוך במהלך דיון על הנושא. החשש המרכזי הוא שבדומה למבחני המיצ"ב - בבתי הספר יתכוננו וילמדו רק למבחן הזה, וירצו להראות תוצאות חיוביות. ברשות הארצית למדידה והערכה החליטו לבחון את הנושא לאור הביקורות ולא ברור אם המהלך ייצא לפועל. ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אין שום מבחן חיצוני וגם לא יהיה השנה".