בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נפתלי בנט: ימינה לא תשב בממשלה בהובלת השמאל, כולל לפיד

יו"ר ימינה התראיין הבוקר לאריה גולן בכאן רשת ב והשמיע דברים נחרצים נגד יו"ר יש עתיד: הוא יכול להגיד שהוא ימין, אבל הוא שמאל" • לפיד בהקלטות שהגיעו לכאן חדשות: "יש כאלה שלא אדבר איתם, בעיקר בן גביר וסמוטריץ' - זה פשוט תומכי טרור" • העליון דן בהחלטה לפסול את אבתיסאם מראענה: "מתנצלת על מה שיכול היה להישמע גזעני ומסית"
יערה שפירא
24 בפברואר 2021
07:24
עודכן ב 10:09

יו"ר ימינה נפתלי בנט התראיין הבוקר (רביעי) לאריה גולן בכאן רשת ב ואמר כי הוא לא מתכוון לשבת בשום ממשלה בהובלת השמאל, גם לא תחת יאיר לפיד."הבחירות האלה הן בתוך המחנה הלאומי - בכוונתי להחליף את נתניהו. רוב העם ימין - לא יכול להיות שבראש הממשלה ישב מישהו מהשמאל", אמר בנט. בהקלטה שהגיעה לידי כאן חדשות נשמע לפיד עצמו אומר לפעילים על הקמת הקואליציה: "יש כאלה שלא אדבר איתם, בעיקר בן גביר וסמוטריץ' - זה פשוט תומכי טרור".

האזינו לריאיון המלא עם בנט בכאן רשת ב

על ישיבה בממשלה עם סמוטריץ' ובן גביר ממפלגת "הציונות הדתית", אמר בנט: "כל מי שבעד מדינה יהודית ודמוקרטית נשב איתו - אנחנו לא בעד חרמות". על הצעת ליברמן להקמת גוש חוסם: "אני לא במשחק הזה, המטרה היא להחליף את נתניהו ולשמור על שלטון המחנה הלאומי".

מתקווה חדשה נמסר: "גדעון סער מתמודד לראשות הממשלה מול בנימין נתניהו ואינו מתכוון לתקוף את נפתלי בנט ומפלגת ימינה, גם אם הם ימשיכו לעשות זאת. גדעון סער יביא את השינוי ונפתלי בנט יהיה שותף אותו נכבד בקואליציה בראשות גדעון סער".

תוצאות סקר כאן חדשות של מכון קנטר והסוקר דודי חסיד צופה שגוש מתנגדי נתניהו זוכה ל-61 מנדטים – ללא בנט. הליכוד זוכה בסקר ל-29 מנדטים ואחריה יש עתיד עם 18. תקווה חדשה נחלשת במנדט ויורדת ל-13 מושבים, ימינה נחלשת בשני מנדטים ויורדת ל-11. לאחר הסקר הקודם מרצ משיגה 4 מנדטים.

לפיד בהקלטות על סמוטריץ': "תומך טרור"

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד התבטא בחריפות נגד יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' בכנס פעילים שקיים בתחילת השבוע. בהקלטות של לפיד, שפורסמו הבוקר בכאן רשת ב, הוא השיב לפעילה ששאלה עם מי יוכל להקים קואליציה ואמר: "סער ובנט הם אנשי ימין מובהקים וקשים, אבל הם גם אנשים בסופו של דבר חיוביים, ואנחנו נצטרך לנסות לחפש את המשותף שעליו אפשר לעבוד. יש כאלה שאני לא אדבר איתם, שזה בעיקר בן גביר וסמוטריץ', כי זה פשוט תומכי טרור".

האזינו להקלטה

מבירור עם אנשיו של לפיד, הוא אכן התכוון להאשמה כלפי בצלאל סמוטריץ', כשכינה אותו "תומך טרור" – כינוי שעד כה שמר רק לבן גביר. מיו"ר הציונות הדתית נמסר: "יאיר, פשוט תתבייש. יש גבול לשנאה ולהסתה, יש גבול לדמוניזציה שאתה יכול לעשות ליריבים הפוליטיים שלך. נפתלי, גדעון, אין לכם מה לחפש עם לפיד, ועם כל כך הרבה פילוג ושנאה שהאיש הזה מפיץ בחברה הישראלית".

אבתיסאם מראענה לשופטי העליון: מתנצלת, מעולם לא הסתתי

בית המשפט העליון דן הבוקר בהרכב של תשעה שופטים בהחלטת מליאת ועדת הבחירות לפסול את מועמדת העבודה לכנסת, אבתיסאם מראענה, מלהתמודד בבחירות, בין השאר בשל דברים שאמרה בריאיון לפני שנים שהיישוב זכרון יעקב יימחק.

השופט נועם סולברג אמר בדיון כי "אין שום שינוי סגנוני, לא התנצלות, וגם בתצהיר שלה אין התנצלות". מראענה השיבה לשופטים: "אני מתנצלת על כל דבר שהיה יכול להשמע גזעני ומסית, מעולם לא הסתתי נגד אף אחד. לא קראתי להשמדת זכרון יעקב".

נשיאת בית המשפט אסתר חיות אמרה למראענה: "בחלום שלך ראית את כולם חוזרים לפולין?". מראענה השיבה: "אני מתנצלת, נולדתי כדי לחבר בין שני העמים. אני רואה להיות חברת כנסת כדי שיהיה טוב לכולנו, יהודים וערבים". השופטים יקבלו החלטה בענין בימים הקורבים.