השף שלום קדוש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תושב מזרח ירושלים חשוד בתקיפת השף שלום קדוש

בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו בארבעה ימים • ביום ראשון שעבר הותקף קדוש ונפצע קשה כשניסה להתעמת תוקפו, סמוך לתחנת דלק בדרך בית לחם בירושלים
סולימאן מסוודה
27 במרץ 2021
20:20
עודכן ב 28 מרץ 21:39

בית משפט השלום בירושלים האריך הערב (ראשון) בארבעה ימים את מעצרו של עלי אדקידק, תושב מזרח ירושלים כבן 40, החשוד בתקיפת השף שלום קדוש במהלך שוד בתחנת דלק בתחילת השבוע שעבר. קדוש מאושפז במצב קשה בבית החולים הדסה עין כרם, מורדם ומונשם.

נציג המשטרה אמר בדיון כי לחשוד עבר פלילי עשיר ובעת האחרונה הוא יצא מבית הסוהר. פרקליטו מטעם הסנגוריה הציבורית, עורך הדין אשרף חסן, אמר כי מרשו משתף פעולה עם החוקרים ומכחיש את החשדות נגדו. אדקידק נעצר מוקדם יותר היום. 

 

ביום ראשון נגנב ארנקו של קדוש מתוך רכבו שחנה בתחנת הדלק. קדוש הבחין בחשוד כשהוא גונב את ארנקו מתוך המכונית, התעמת איתו וניסה לעצור אותו. החשוד הדף אותו בכוח לרצפה - וקדוש נפל ונחבל בראשו. הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם, שם הוא מאושפז במחלקה הנוירוכירורגית. מצבו של השף קדוש מוסיף להיות קשה כשהוא מורדם ומונשם בבית החולים.

ממצאי החקירה עולה כי השף הגיע לסניף בנק ומשך סכום כסף במזומן, ככל הנראה לצורך תשלום טיפים למלצרים ולנותני שירות אחרים בחתונת בתו, שהתקיימה שעות ספורות לאחר האירוע. נבדקת גם האפשרות שייתכן שהגנב ראה ועקב אחריו, וכשהגיע לתחנת הדלק למלא אויר בצמיגי מכוניתו - הוא ניצל את ההזדמנות כדי להוציא מהרכב את התיק או הארנק בו הוחזק הכסף.