האב ובנו

חבטות ובכי של פעוט: כך נשמעת הגננת החשודה בהתעללות בגן באשקלון - "אהרוג אותך"

פרסום ראשון | האב שחשף את הפרשה: "זה נחשב הגן הכי טוב בעיר, גילינו זוועה שאי אפשר לתאר. אשתי לא הפסיקה לבכות 4 ימים. הורים הבינו עכשיו למה הילדים שלהם בפיגור התפתחות במשך שנים" • מעצרה של אמליה אוסטרובסקי הוארך בארבעה ימים
אסף פוזיילוב
18 באפריל 2021
11:32
עודכן ב 13:12

החשד להתעללות בגן ילדים באשקלון: הקלטות הגן שחשפו את ההתעללות התפרסמו היום (ראשון) לראשונה בכאן חדשות. "אני אהרוג אותך! לאן הלכת? לאן הלכת? לאן נראה לך שאת הולכת? נבלה כזו. תסגרי את העיניים. שקט. תסתמי את הפה", כך נשמעה הגננת החשודה אמיליה אוסטרובסקי בפעוטון "דיסני" בעיר, ובו ילדים בני שנתיים. בהקלטה נשמע גם קול של חבטה ובכי הפעוטה. מעצרה של אוסטרובסקי הוארך היום בפעם השנייה בארבעה ימים.

עד כה אספה המשטרה שישה סרטונים בהם תועדה לכאורה התעללות מצד אוסטרובסקי. מחקירת המשטרה עלו אירועי אלימות נוספים לכאורה של הגננת בגן קודם שבו עבדה.

האב שחשף את הפרשה סיפר לכאן חדשות כי "אין מילים לתאר את הזוועה שגילינו, זה נחשב הגן הכי טוב בעיר. הורים ששולחים שנים ילדים לגן הזה הבינו באיחור למה הם מתנהגים ככה". בשיחה הוסיף האב כי "הבן שלנו בן שנתיים, והוא שם מספטמבר ובתקופה האחרונה התחלתי לחשוב שמשהו מוזר. הדיבור שלו לא השתפר, הוא לא אומר מילים שלמות. ביקשתי מאישתי שתשאל בגן והגננות ענו לה: 'הוא לא מוציא צליל, הוא יודע לדבר בכלל?'".

האב המשיך ואמר "אשתי לא הפסיקה לבכות ארבעה ימים ברצף. נפגשנו בגן ביום רביעי, השיחה הכתה אותנו בהלם. הם דיברו על ילד אחר לגמרי ממה שהכרנו, היו פרטים שזעזע אותנו לשמוע. הרגשתי שמשהו לא בסדר, הם מדברים על ילד אחר לגמרי, אני מכיר את הבן שלי. התחלנו להבין דברים מהעבר על ההתנהגות שלו. הרגע הכי קשה זה כששמענו שהיא מכה מישהו ואז את הבן שלנו בוכה".

האזינו לריאיון עם אביו של הפעוט בכאן רשת ב

ביום רביעי האחרון נעצרה אמיליה אוסטרובסקי, תושבת העיר בת 71, בחשד שתקפה פעוטות. חקירת המשטרה החלה לאחר שהוריו של פעוט בן שנתיים התלוננו במשטרה כי בנם חזר כמה פעמים מהגן כשעל גופו סימני חבלה. המשטרה החרימה את מצלמות האבטחה בגן ועצרה את הגננת שעובדת באותו הגן 11 שנים. שלוש גננות נוספות נחקרו והורחקו מהגן ל-15 ימים.

שופטת בית משפט השלום אשקלון, דורית בונדה, אמרה בדיון כי הצפייה בסרטונים ממצלמות האבטחה בגן הייתה קשה מאוד. "באחד הסרטונים נראית אוסטרובסקי כשהיא מרימה פעוט ממזרן עליו הוא מונח, מרימה אותו לגובה ומטיחה אותו מגובה לעבר המזרן המונח על רצפת החדר. המשיבה לא מסתפקת בכך ומתחילה להכות את הפעוט בפניו, בראשו, מטלטלת את גופו, מכה אותו בישבן", סיפרה השופטת.