הודיה מונסנגו העצורה בפרו על הברחת סמים
-

הסדר טיעון עשוי לזרז את שחרורה של הודיה מונסונגו

ביהמ"ש המחוזי בלוד התיר לפרסום לבקשת כאן חדשות: יונתן מלול הודה שניצל את מונסונגו וניסה לייבא דרכה מזוודות עם קוקאין לארץ. גורם משפטי מעריך: ההסדר צפוי לזרז את ההליכים נגד הישראלית בעלת הצרכים המיוחדים הנמצאת במעצר בית במדינה הדרום אמריקנית - עד לשיחרורה. אחיה לשר החוץ לפיד: "שים קץ לסבל המתמשך שלה ושלנו"
שלי טפיירו
14 ביוני 2021
22:36
עודכן ב 10:14

פרשת הודיה מונסונגו: בית המשפט המחוזי בלוד מתיר היום (שני) לפרסום, לבקשת כאן חדשות, כי יונתן מלול שניצל את מונסונגו וניסה לייבא דרכה קוקאין לארץ – חתם על הסדר טיעון. גורם משפטי המעורה בפרטים מעריך כי ההסדר הזה צפוי לזרז את ההליכים המשפטיים המתנהלים נגד מונסנגו, הנמצאת במעצר בית בפרו - עד לשיחרורה. 

בהסכם הטיעון הודה מלול בשלושה אישומים שונים, שבמרכזם ניסיון לייבא את מזוודות הקוקאין באמצעות סמדר זוהר, יחד עם הודיה מונסונגו - שנפלה קורבן להונאה ולא ידעה על כך דבר. כחלק מההסדר, צפויה הפרקליטות לדרוש עשר שנות מאסר למלול.

סניגורו של מלול מסר בתגובה: "כתב האישום תוקן באופן משמעותי ביותר. מרשי לקח אחריות על מעשיו. הפרקליטות טענה תחילה לעונש מרבי של 20 שנות מאסר, שכעת הוגבל למחציתו בלבד. אנו נבקש להקל מעבר לכך, זאת בהתחשב בכך שמלול נושא באחריות לבדו, בשעה שנגד סמדר זוהר שנתפסה בפרו לא הוגש כתב אישום, באישום המשותף לשניהם".

בעקבות הפרסום בכאן חדשות פנה אחיה של הודיה, מאור מונסונגו, לשר החוץ הנכנס, יאיר לפיד, בבקשה להתערבותו המיידית: "בית המשפט בפרו כבר השתכנע מזמן שהודיה לא עשתה דבר, שאנשים רעים ניצלו אותה ושמנת המשכל שלה כשל בת 12. למרות זאת, היא ישבה בכלא ונמצאת עדיין במעצר בית בפרו הרחק ממשפחתה .ההודאה של העבריין שניצל את הודיה מחייבת את מדינת ישראל לפעול מייד לחילוצה ממסע היסורים. אני פונה לשר החוץ החדש יאיר לפיד, כאח לצעירה עם מוגבלויות לאב לצעירה כזאת: החזר את הודיה הביתה מייד. שים קץ לסבל המתמשך שלה ושלנו".

לפני שנתיים נעצרה בפרו הודיה מונסונגו, ישראלית בעלת צרכים מיוחדים, כשברשותה מזוודות שהכילו עשרות קילוגרמים של קוקאין. היא הוחזקה כמעט שנה בכלא הפרואני עד ששוחררה למעצר בית. תיעוד בלעדי שפורסם בכאן חדשות לפני שנה ממצלמות האבטחה בלימה, שבהן תועדה ההברחה לכאורה, מציג תמונות מהנחיתה שם דרך ההגעה למלון במרכז העיר, ועד למפגש הראשון עם השוטרים.

תגיות:
פרו
,
סמים