טיילור סוויפט
צילום: מתוך דף הפייסבוק הרשמי

טיילור סוויפט הכריזה על הקלטה מחודשת של אלבום נוסף

המהלך חסר התקדים נעשה במסגרת מאבקה בבעלי הזכויות על ששת אלבומיה הראשונים. אלבומה המצליח Red משנת 2012 הוקלט מחדש וישוחרר ב-19 בנובמבר. בשנה שעברה אישרה סוויפט כי הזכויות על ששת אלבומיה הראשונים נמכרו תמורת יותר מ-300 מיליון דולר - ללא אישורה או ידיעתה
אלון פרוכטר
20 ביוני 2021
14:01

הזמרת האמריקנית טיילור סוויפט ממשיכה להקליט מחדש את אלבומיה הישנים. בסוף השבוע הודיעה סוויפט כי תוציא ב-19 בנובמבר הקלטה מחודשת של אלבום האולפן הרביעי שלה "Red" שיצא במקור בשנת 2012. המהלך המדובר מגיע חודשיים לאחר שהוציאה הקלטה מחודשת לאלבום האולפן השני שלה "Fearless" משנת 2008, במסגרת מאבקה במפיק המוזיקלי סקוטר בראון.

בפוסט שפרסמה אתמול (שבת) ברשתות החברתיות כתבה סוויפט כי האלבום יכלול 30 שירים, בהם 14 שירים שנגנזו מהגרסה המקורית. בהמשך להכרזה, שינתה סוויפט את שורת ה"אודות" בדפיה הרשמיים, לכיתוב: "מאושרת, חופשיה, מבולבלת ובודדה בו זמנית", בצירוף תאריך יציאת האלבום.

הלהיט "I Knew You Were Trouble" מתוך "Red" המקורי משנת 2012

בחודש נובמבר האחרון אישרה הזמרת את הדיווחים על כך שהזכויות על ששת אלבומיה הראשונים נמכרו לקרן ההשקעות Private equity תמורת יותר מ-300 מיליון דולר - ללא אישורה או ידיעתה. הסיבה למהלך היא העובדה שבתחילת דרכה חתמה סוויפט על חוזה עם חברת התקליטים Big Machine שהעניק לחברה את הבעלות על הקלטות המאסטר של ששת אלבומיה הראשונים. ביולי 2019 רכש בראון את חברת התקליטים ומאז החזיק בזכויות על הקטלוג המוזיקלי של סוויפט, אותו כאמור מכר לאחרונה לקרן ההשקעות.

אלבומה הקודם של סוויפט "Fearless (Taylor's Version)", איתו פתחה סוויפט את מהלך ההקלטות המחודשות, זכה להצלחה מסחרית גדולה. הוא הגיע למקום הראשון בדירוג מכירות האלבומים בבריטניה, אוסטרליה, ניו-זילנד, קנדה ואירלנד והיה לאלבום הראשון בהוצאה מחודשת שהגיע לראש מצעד המכירות של בילבורד. בנוסף, האלבום רשם את נתוני ההשמעה הגדולים ביותר לשנת 2021 בספוטיפיי, עם יותר מ-50 מיליון השמעות ברחבי העולם בתוך 24 שעות.