מחאות ברמאללה בעקבות מות הפעיל ניזאר בנאת

חיסול? פלסטיני המתנגד לאבו מאזן מת במעצר הרשות

מחאות חריפות נגד הרשות הפלסטינית בעקבות מותו של הפעיל הפוליטי ניזאר בנאת • מאות מפגינים ברמאללה צועקים "העם רוצה להפיל את המשטר" • ברשות טוענים כי הוא מת עקב הידרדרות רפואית בזמן המעצר • בני משפחתו אמרו לכלי תקשורת פלסטיניים כי הוא הוכה בידי הכוח שבא לביתו והוצא כשהוא בחיים
גל ברגר
24 ביוני 2021
08:32
עודכן ב 15:37

מחאות חריפות נגד הרשות הפלסטינית בעקבות מותו של הפעיל הפוליטי ניזאר בנאת: מאות מפגינים ברמאללה צועקים "העם רוצה להפיל את המשטר" ומתעמתים עם כוחות הביטחון של הרשות. בנאת מת הלילה (חמישי) בחברון לאחר שנעצר על ידי מנגנוני הרשות. הוא היה אחד המתנגדים החריפים לראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ולבכיריה. ברשות טוענים כי הוא מת עקב הידרדרות רפואית שחלה בו עם המעצר.

בעקבות מחאה נרחבת, ברשות פרשו כוחות הביטחון בחברון ובערים נוספות. מקורות פלסטיניים מדווחים על פצוע בעימותים בהפגנה ברמאללה.

קודם לכן, בני משפחתו טענו בפני כלי תקשורת פלסטיניים כי הוא "חוסל". לדבריהם, הוא הוכה בידי הכוח שבא לביתו והוצא כשהוא בחיים וצורח. בתחילת החודש שעבר פורסם בתקשורת הפלסטינית כי חמושים ירו על ביתו, והוא עצמו טען כי קיבל איומים שיהרגו אותו. הוא היה עצור בעבר בידי הרשות הפלסטינית. הידיעות על מותו במהלך מעצר של הרשות קיבלו הבוקר הד נרחב ברחוב הפלסטיני וברשתות החברתיות.

ניזאר בנאת היה מועמד באחת הרשימות (החירות והכבוד) שהתמודדו בבחירות לפרלמנט הפלסטיני בבחירות שתוכננו להיערך בחודש שעבר ובוטלו בידי אבו מאזן. הוא ביקר בחריפות את ראש הרשות הפלסטינית על ההחלטה והרבה לתקוף אישית את מקורבו של אבו מאזן חוסיין א-שייח.

בהכנת הידיעה השתתפו: נורית יוחנן, גיא מעיין ועידו קורן.