בני סלמן

פרסום ראשון: 5 ערבים נעצרו בחשד ללינץ' בבני סלמן בחיפה

ה-5 חשודים שפגעו בבני סלמן בזמן "שומר החומות", אחרי שווידאו שהוא יהודי. סלמן נמצא גם היום בתהליך שיקום: "לא ישן בלילה, עם כאבים ויכול לאכול רק דברים נוזליים. מקווה שייעשה צדק". לחלק מהחשודים מיוחסת גם השלכת בקבוקי תבערה לעבר רכב בעיר
חן ביאר
05 ביולי 2021
21:29

המשטרה ושב"כ עצרו חמישה ערבים החשודים בביצוע הלינץ' בבני סלמן בדרך אלנבי בחיפה במהלך מבצע "שומר החומות". כך פורסם הערב (שני) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. סלמן נפצע קשה והיה מאושפז במשך יותר משלושה שבועות בבית בחולים רמב"ם. 

סלמן, תושב העיר, נמצא גם היום בתהליך שיקום. לחלק מהחשודים מיוחסת גם השלכת בקבוקי תבערה לעבר רכב בעיר. סלמן נהג לבקר את אימו בשעות הערב ולחזור ברגל לביתו. בשל המתיחות בעיר שקל להזמין מונית, אבל בסוף החליט לצעוד.

כשהגיע סלמן לדרך אלנבי ניגשו אליו שני אנשים ושאלו אותו אם הוא ערבי. הוא ענה "כן". הם ענו לו "שקרן, שקרן", ואז עשרות רעולי פנים הכו אותו באכזריות. "אני זוכר מכה אחת, או מכות", שיחזר לכאן חדשות. "הגוף נכנס להלם. אני שומע את המכות והחבטות שלהם, כאילו מלמעלה, בלי תחושה, עד שאני שומע - 'תעזבו אותו הוא מת'".

סלמן איבד את הכרתו, ראייתו נפגעה והוא מתקשה לאכול. הוא סיפר שמעבר לפגיעה הפיזית, סובל גם מחרדות. "קשה לי לישון מאוד בלילה, אני חייב לאכול אוכל נוזלי, יש לי כאבים, אני מאבד את המיקוד של העיניים. יש לי כאבים בצלעות, היו לי שם שברים". לבסוף שיתף: "מקווה שעם ההודעה של מיצוי את הדין, ייעשה קצת צדק - אבל אני לא כל כך מאמין".