אולה קרבצ'נקו

משפט חוזר לזדורוב: המדינה שוקלת לזמן את קרבצ'נקו כעדה מטעם התביעה

התיק נגד אולה קרבצ'נקו נסגר מחוסר אשמה, אך בפרקליטות יבחנו אם לזמנה בכל זאת – כדי שתפריך את טענות ההגנה, או בשביל למנוע מסנגורו של זדורוב לזמן אותה מטעמו. במאי הסרט שליווה את אולה: "היא רוצה להעיד, אין לה מה להסתיר"
תמר אלמוג
16 ביולי 2021
20:31
עודכן ב 21:10

המשפט החוזר של רומן זדורוב: בפרקליטות שוקלים לזמן בעתיד את אולה קרבצ'נקו כעדה מטעם התביעה – כך פורסם הערב (שישי) במהדורת השבוע בכאן 11. התיק נגד קרבצ'נקו נסגר מחוסר אשמה, אך במדינה ישקלו לזמנה בכל זאת, ייתכן כעדת הזמה (שתפריך את טענות ההגנה), או כדי למנוע מסנגורו של זדורוב לזמן אותה מטעמו – כפי שאמר שיעשה אתמול בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב. 

צעד תקדימי נוסף בתיק זה הוא שצוות התביעה מורכב מארבעה פרקליטים ממחוזות שונים, כולם לא עסקו בתיק בעבר. פרקליט המדינה עמית איסמן החליט על מהלך זה כחלק מהתפיסה שהציג בוועדת האיתור לתפקיד, לפיה צריך להיות יותר שיתוף פעולה וסיעור מוחות בין המחוזות של הפרקליטות.

הסיכוי האחרון של זדורוב | האזינו לעוד יום 

"אולה כמעט שילמה בחיים שלה" 

עידו הר, במאי הסרט "צל כבד" שליווה את אולה קרבצ'נקו, אמר הערב בריאיון להשבוע כי "היא רוצה להעיד, אין לה מה להסתיר". על ההחלטה של פרקליט המדינה לסגור את התיק נגד קרבצ'נקו, הוא הוסיף: "אנחנו מאוד שמחים אבל זה היה אמור לקרות לפני שנים. המדינה ניקתה אותה מחשד כבר לפני הרבה זמן, זה היה רק עניין פורמלי". 

הסרט "צל כבד" ישודר מחר בכאן 11

הר התייחס לדבריו של סנגורו של זדורוב, עורך הדין ירום הלוי, שהטיח האשמות בקרבצ'נקו. "הבעיה שלי היא לא איתו כמו שהיא עם התקשורת שנותנת במה למחול השדים המטורלל הזה", הוא הסביר. "יש לזה מחיר. המילים האלה יכולות להרוג. אחרי כל פעם כזו היא מקבלת אינספור קללות, נאצות ואיומים. מספיק בן אדם אחד שייקח את זה צעד קדימה. אולה כמעט שילמה בחיים שלה". 

על הסרט "צל כבד" הוא סיפר: "זה נתן לה המון כוח. אם פעם היו מקללים אותה ברחוב היום יש אנשים שמחבקים אותה ונותנים לה את הכוח להתמודד עם אלו שפגעו בה".