שי אביטל
מתוך עמוד הפייסבוק של שי אביטל

הבדיקה הפכה לחקירה: תלונה שנייה נגד שי אביטל

א', צעירה בשנות ה-20 לחייה, סיפרה על ההטרדה שעברה מצד סוכן הדוגמניות: "ביקש לקבוע אימון – ואמר שלא נצטרך בגדים". אתמול הוגשה תלונה ראשונה נגד אביטל, שנגדו עולות טענות על הטרדות, תקיפות מיניות ואף אונס לכאורה
איתי שיקמן
26 ביולי 2021
14:44
עודכן ב 19:06

פרשת שי אביטל: לאחר שאתמול הוגשה נגד סוכן הדוגמניות תלונה ראשונה, הערב (שני) הוגשה נגדו תלונה נוספת. החקירה מתנהלת ביחידה המרכזית של המשטרה. אולם אביטל נמצא כעת בחו"ל, והוא לא צפוי להיחקר עד שכל החומרים נגדו ייאספו.

מוקדם יותר היום סיפרה א', מאמנת אישית בשנות ה-20 לחייה, לכאן רשת ב על הטרדה שעברה מצד סוכן הדוגמניות לפני כארבע שנים. המשטרה הודיעה היום כי הבדיקה בעניינו הפכה לחקירה. 

השניים נפגשו לראשונה בהופעה, ולאחר מכן אביטל פנה אליה באינסטגרם. "הוא שלח לי הודעה 'היי, אשמח לקבוע איתך אימון אישי'", היא מתארת. "חשבתי לעצמי – הוא בן אדם מקושר והוא יכיר לי את כל הדוגמניות שבטח ירצו להתאמן, זה ממש יעזור לי לעסק", הוסיפה. 

השיחה בין השניים הפכה במהירות להטרדה לכאורה. א' המשיכה: "אמרתי לו שאני בדיוק טסה. הוא ענה - 'יופי, תמיד יש זמן לאהבה, ולאימון שאנחנו נעשה לא נצטרך בגדים'". עורך הדין של אביטל, ששי גז, אמר כי מדובר בעליהום תקשורתי ותו לא. "אנחנו משוכנעים שאחרי בדיקה מסודרת במשטרה הדברים ייראו אחרת". 

העדות של א' מצטרפת למה שנראה כמו דפוס פעולה של אביטל בהתכתבויות עם צעירות רבות ברשתות החברתיות. זאת נוסף לטענות על הטרדות, תקיפות מיניות ואף אונס לכאורה, שפורסמו בתוכניות "הצינור" ו"חשיפה". עדויות נגד אביטל – מסוכני הדוגמניות הגדולים בישראל – מתייחסות בין השאר גם להשתקת מתלוננות שרצו לפרסם את מעשיו.

אתמול הוגשה כאמור תלונה ראשונה נגד אביטל בתחנת משטרת גבעתיים, זאת לאחר שאגף החקירות במשטרה הודיע על פתיחה בבדיקה ראשונית בנושא. אישה נוספת הגיעה לתחנת משטרת תל אביב, אך חזרה בה מהרצון להתלונן.

הדוגמנית נטע אלחמיסטר, מהדמויות הבכירות שיוצגו על ידי שי אביטל, הודיעה אתמול שהיא מסיימת את עבודתה המשותפת איתו בעקבות העדויות. אלחמיסטר טענה כי לא היה ידוע לה על התנהגותו טרם פרסום התחקירים. "לו ידעתי, לא הייתי עוברת בשתיקה", כתבה.