-
צילום: רויטרס

"חיזבאללה אחראי על סבלכם": האזהרה אחרי התקיפה בסוריה

גורמי אופוזיציה סורים טוענים: לאחר שתקף בקוניטרה, צה"ל השליך עלונים שמזהירים את אנשי צבא סוריה – אל תשתפו פעולה עם חיזבאללה
רועי קייס
18 באוגוסט 2021
10:44

לאחר התקיפה בסוריה: גורמי אופוזיציה סורים בדרום המדינה מדווחים היום (רביעי) שצה"ל פיזר הלילה עלוני אזהרה בעמדות של הצבא הסורי באזור קוניטרה. לדבריהם, צה"ל הזהיר אנשי צבא סוריים משיתוף פעולה עם חיזבאללה, ובפירוש עם אחד מבכירי הארגון – החאג' ג'וואד האשם – שפועל במרחב של דרום סוריה וששמו הוזכר בהודעות קודמות. 

עלון האזהרה שפורסם

לפי הדיווחים, בהודעה נכתב כי "הפעולות המטונפות שלכם למען חיזבאללה הפכו להיות בראש סדר העדיפויות של הצבא הסורי". עוד נטען כי החאג' האשם ואנשיו מסתובבים באתרים בדרום סוריה, בהם באתר הצבאי קרס א-נפל בצפון קוניטרה ובחטיבה 90 שהותקפו אתמול, כדי לשדרג את יכולות התצפית ולבצע פעולות נוספות.

מה התפקיד של חיזבאללה בסבב הלחימה הנוכחי?

עוד נכתב בעלון, לפי הדיווחים, שחיזבאללה הפך את אנשי צבא סוריה לבובות, מבלי שהם שמים לב לכך. לבסוף נאמר כי אנשי צבא סוריה נמצאים תחת זכוכית מגדלת, ועליהם להיזהר במעשיהם. "סיוע לחאג' האשם ימיט עליכם חורבן", נכתב. "הכוונות הרעות שלהם (חיזבאללה) הפכו להיות גלויות. אתם אחראים על מעשיכם וחיזבאללה אחראי על הסבל שלכם". לעלון צורפה תמונה של רכב ששייך לחיזבאללה באתר הצבאי שהותקף אתמול. 

מלחמה מתחת לרדאר | האזינו לעוד יום

הטלוויזיה הסורית דיווחה אתמול על תקיפה של צה"ל באזור הגבול ברמת הגולן. מקורות באופוזיציה הסורית מסרו שהותקפו שני מוצבים, אחד מהם שייך לחיזבאללה והשני שייך לחטיבה 90 של צבא אסד. לפי הדיווח, במוצב של חטיבה 90 נמצאת לשכתו של מפקד החטיבה, חוסיין חמוש. עוד דיווחו המקורות שאמבולנסים הגיעו לזירה.