-

על אף שהחקירה נמשכת: חשוד בניסיון רצח של גרושתו שוחרר - וחזר לגור קומה מתחתיה

תושב אבו סנאן נעצר ביולי בחשד שירה לעבר גרושתו 4 כדורים, אך שוחרר מחוסר ראיות. האישה, בת 48, נמצאת בהליך שיקום וחוששת לשוב לביתה. אותו אדם אף נחשד בשנת 2017 בניסיון רצח נוסף של אותה האישה שבגינו לא הוגש נגדו כתב אישום מחוסר ראיות
חן ביאר
02 בספטמבר 2021
11:19

גבר, תושב אבו סנאן שנעצר ביולי בחשד שניסה לרצוח את אשתו, חזר לגור בדירתו שנמצאת קומה מתחת לדירת גרושתו על אף שהחקירה נמשכת. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "אלמוג וגילת" בכאן רשת ב. הוא ירה לעברה ארבעה כדורים, אך שוחרר מחוסר ראיות. גרושתו, בת 48, נמצאת בהליך שיקום וחוששת לשוב לביתה. 

אותו אדם אף נחשד בשנת 2017 בניסיון רצח נוסף של אותה האישה שבגינו לא הוגש נגדו כתב אישום מחוסר ראיות. בשנים האחרונות נחקר בגין עבירות אלימות ואיומים נוספות. לאחר שחרורו, היה במעצר בית של שבועיים אצל בת משפחה ואחריו היה מורחק מיישובו שבוע נוסף.

בניסיון הרצח האחרון נפצעה האישה אנוש והיא עדיין מתמודדת עם קשיים גופניים משמעותיים. היא מספרת כי היא חוששת מניסיון נוסף לפגוע בה והאפשרות היחידה המוצעת לה היא מעבר למקלט מוגן ללא משפחתה שמסייעת לה בשיקום.

נשיא המדינה יצחק הרצוג התייחס היום לאלימות בחברה הערבית בוועידת המשפט של לשכת עורכי הדין. הנשיא אמר כי גל הרציחות "המזוויע" במדינה ובחברה הערבית בפרט הוא טרור אזרחי. "הטרור הזה מאיים על כולנו, אין ואקום למשילות", אמר הרצוג.

"הרשויות מתאמצות. אבל לא ייתכן שהאזרחים יקומו משנתם וילכו לעמל יומם ולא יהיו בטוחים שישובו בשלום. לא יכול להיות שתוחלת החיים של אישה תיקבע לפי מקום מגוריה ומוצאה. הנטיה להשתמש במילים כמו משפחות פשע, סכסוכי כבוד - מקשות עלינו", הוסיף.

בשל מקרי הרצח המרובים בחברה הערבית בתקופה האחרונה, אתמול הושלמה הקמתה של יחידת מסתערבים רביעית, שתתמקד לראשונה במניעת מקרי פשיעה במגזר. שלוש יחידות המסתערבים הראשונות של החיל פועלות בעיקר ביהודה ושומרון, ועוסקות במאבק בטרור.

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי התייחס להקמת היחידה החדשה ואמר כי היא "תביא למערכה את היכולות המבצעיות הגדולות ביותר שיש למשטרה להציע". שבתאי הוסיף: "אחרי הקמה של שלוש היחידות שתכליתן לוחמה ביעדי הטרור, אנו מגדירים את המאבק בפשיעה הערבית, הרציחות, אירועי הירי וגביית דמי החסות, כטרור מבית שמאיים על אזרחי ישראל הערבים והיהודים כאחד".