אר קלי
צילום: אי-פי

ממלך האר.אנד.בי לעבריין מין: אר קלי הורשע בסחר בנשים

הזמר האמריקני המצליח הורשע גם בעבירות של התעללות מינית ופיזית, כשבחלק מהמקרים מעורבות גם קטינות: "התנהל כטורף והשתמש בתהילתו כדי לנצל מינית גברים, נשים, נערות ונערים". קלי, שהכחיש את כל המיוחס לו, צפוי לרצות עונש מאסר של מספר עשורים
מערכת כאן חדשות
27 בספטמבר 2021
23:30

בתום משפט של חמישה שבועות ו-50 עדים: הזמר והיוצר האמריקני אר קלי הורשע הערב (שני) במספר עבירות חמורות של ניצול מיני, סחיטה וחטיפה במשך יותר מ-25 שנה, חלקן אף קשורות לסחר בנשים. הוא הואשם על ידי הטובעים בניצול מעמדו כדי לפתות נשים וקטינות, ואז ביצע בהם מעשי התעללות מינית ופיזית, חלקם אף תועדו. 

"התנהל כטורף והשתמש בתהילתו כדי לנצל מינית גברים, נשים, נערות ונערים"

לפי התביעה, "אר קלי התנהל כטורף והשתמש בתהילתו בשביל לנצל מינית גברים, נשים, נערים ונערות". בעדויות שעלו במשפט נטען כי הוא היה מזמין נערות ונערים אליו הביתה על מנת לעזור להם בקריירה ואז תוקף אותם מינית.

המשפט החל ב-18 באוגוסט ונערך רק חודש וחצי, אבל כלל כ-50 עדי תביעה והגנה, 45 מתוכם העידו נגד הזמר שהכחיש את כל המיוחס לו. עורכי דינו של קלי טענו שמדובר באדם נדיב שעזר לכל מי שהיה בסביבתו וכי כל קורבנותיו הם שקרנים שרוצים לנצל את תהילתו בשביל כסף. קלי עצמו סירב לעלות לדוכן העדים.

הכחיש את כל המיוחס לו וסירב להעלות לדוכן העדים. קלי במהלך משפטו (צילום: אי-פי)

כעת קלי צפוי לרצות עונש מאסר של כמה עשורים, בהתאם לגזר הדין שלו שצפוי להיקבע במאי 2022. עורך דינו של הזמר אמר שצוותו המשפטי שוקל להגיש ערעור על ההרשעה. לקלי יש עוד קרבות משפטיים מלבד המשפט הנוכחי, כאשר במשפט באילינוי הוא מתמודד עם עבירות של פורנוגרפיית ילדים, במשפט במיניסוטה הוא מואשם בעבירות של עיסוק בזנות ובמשפט נוסף באילינוי הוא מואשם בעבירות מין נוספות.

איור מתוך משפטו של קלי, היום (צילום: רויטרס)

במשך חמישה שבועות בהם התנהל המשפט, נשים רבות העידו כיצד קלי התעלל בהן מינית ופיזית, כשחלקן היו עדיין קטינות. עדה בשם ג'רונדה פייס תיארה כיצד קלי הזמין אותה לביתו כשהייתה בת 16 בלבד, לאחר שסיפרה לו שהייתה בת 19, וכיצד הפעיל נגדה אלימות פיזית. עדה נוספת שהזדהתה בשם סטפני סיפרה כיצד קלי התעלל בה מינית כשהייתה רק בת 17.

מאחורי אר קלי בן ה-54, שנולד בשם רוברט סילבסטר קלי, קריירה מוזיקלית ענפה. הוא זכה בשלושה פרסי גראמי ואלבומיו מכרו יותר מ-50 מיליון עותקים ברחבי העולם. הוא מזוהה עם הלהיט "I Believe I Can Fly", שיצא ב-1996, הגיע למקום השני במצעד השירים, והיה מועמד לחמישה פרסי גראמי. לפני כשנתיים יצא סרט דוקומנטרי העוסק במעשי הזוועה של הזמר האמריקני בשם "לשרוד את אר קלי".