ליטל יעל מלניק

אחותה של ליטל מלניק: "כשהבחור נכנס לחייה - הבנו שמשהו לא טוב"

רות מלניק בריאיון לקרן נויבך, על רצח אחותה: "הוא ניצל אותה במלוא מובן המילה. הלכנו למשטרה, לבית המשפט ולרווחה – ולא עשו משהו"
סדר יום
05 באוקטובר 2021
11:16

רות, אחותה של ליטל יעל מלניק שנרצחה, אמרה היום (שלישי) בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב: "אחותי הייתה מיוחדת ומצחיקה. הדברים הפכו ליותר קשים כשהבחור הזה נכנס לתמונה". היא סיפרה שלאחר שליטל חזרה מאשפוז במרכז הרפואי "מעלה הכרמל", היא החלה להיעלם מהבית. "הבנו שמשהו לא בסדר, אבל לא ידענו שהתפתח אז קשר ביניהם. הוא ניצל אותה במלוא מובן המילה", היא הוסיפה. 

האזינו לריאיון המלא עם רות מלניק בכאן רשת ב

רות מלניק התייחסה לניסיונות של משפחתה להגן על אחותה מפני החשוד ברצח. "סבתא שלנו הלכה למשטרה, לבית המשפט ולרווחה ולא כל כך נעשה משהו", היא אמרה בתוכנית "סדר יום". עוד היא סיפרה: "גיליתי דרך החדשות על המוות שלה, לא הופיע שם אבל ישר קישרתי את זה לסיפור שלנו. לא ידעתי מה לעשות".

גופתה של מלניק בת ה-17 נמצאה באתר בנייה בקריית מוצקין ביום שבת. אתמול בערב היא הובאה למנוחות. החשוד ברצח, בן 49, הוא אח במחלקה הפסיכיאטרית במרכז הרפואי "מעלה הכרמל", שבו אושפזה מלניק לפני כשנה. השניים ניהלו קשר זוגי, שעליו ידעו אנשי צוות ועובדים במוסד הרפואי. אתמול פורסם בחדשות הערב שההערכה במשטרה היא שליטל נקברה באתר הבנייה בעודה בחיים.

ברקע הרצח של מלניק, ועדת העבודה והרווחה קיימה היום דיון בנוגע לטיפול של גורמי הרווחה בנוער בסיכון במסגרות חוץ-ביתיות ובקהילה. בדיון השתתפו נציגי משרדי הממשלה, עמותות המסייעות לנוער בסיכון, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ועוד.