-

זעם בכפר קאסם על ביקור בן-גביר: "אין מקום לגזען"

ח"כ ממפלגת הציונות הדתית וח"כ מאי גולן הגיעו לביקור בתחנת משטרה בעיר וקראו: "מי שמפעיל מיליציות חמושות - מקומו בכלא"
אורלי אלקלעי
05 באוקטובר 2021
14:23

לאחר תקיפת השוטרים בכפר קאסם: חברי הכנסת איתמר בן-גביר ומאי גולן הגיעו היום (שלישי) לביקור בתחנת המשטרה בעיר. תושבים זועמים על החסימות באזור בעקבות הגעתו של חבר הכנסת ממפלגת הציונות הדתית, וטוענים: "אנו אנשי שלום, לגזען אין מקום פה". 

בן גביר וכמה מתומכיו נעמדו מחוץ לתחנת המשטרה, הניפו דגלי ישראל ובן גביר נשא נאום. מנגד התקבצו כמה מתושבי העיר, שאחד מהם הניף דגל פלסטין. ח"כ בן גביר אמר שבא לתמוך בשוטרים המוצבים במקום וקרא: "מי שמפעיל מיליציות חמושות - מקומו בכלא".

בתחילת השבוע פורסמו בכאן חדשות דבריו של גורם במשטרה, שמתח ביקורת על הטיפול הראשוני באירוע, ואמר לכאן חדשות כי "הייתה פדיחה. המרחב (שרון) לא עדכן את הפיקוד הבכיר באירוע בהקדם. הם לא טיפלו בו נכון עד שאנחנו נכנסנו לעניינים״.

עוד פורסם שלתחנת כפר קאסם אין מפקד כבר תקופה. מי שכיהן כמפקד התחנה עד לפני כמה חודשים מונה לתפקיד במפקדת "סייף", ומאז במשטרה לא איישו את התפקיד. מי שמנהל בפועל את התחנה המאתגרת היום הוא סגן מפקד התחנה, בזמן שטרם הוחלט על מינוי קבוע. 

התקיפה אירעה כששוטרי תחנת כפר קאסם הגיעו לבניין העירייה בעקבות דיווח על אדם שנלקח באלימות לתוך המבנה. במקום התפתח עימות, בו תקפו עשרות מעורבים, בהם מאבטחים ב"משמר אל-חיראסה", את השוטרים. המשטרה עצרה עד כה שלושה מעורבים באירוע - אסלם טאהא, רמאדן עאסי ועלי עיסא.