קולט אביטל

אחרי הסערה - קולט אביטל בריאיון: פגשתי עוד אישה שנפגעה משמעון פרס

חברת הכנסת לשעבר אמרה בשבוע שעבר כי פרס תקף אותה מינית ועוררה סערה. בריאיון טלוויזיוני ראשון בנושא היא מספרת לגאולה אבן-סער כיצד התייחסה לכך משפחתו של פרס: "אמרו שזו עזות מצח"
השבוע עם גאולה אבן-סער
15 באוקטובר 2021
19:55
עודכן ב 21:10

אחרי שאמרה ששמעון פרס תקף אותה מינית ועוררה סערה - חברת הכנסת לשעבר קולט אביטל חשפה הערב (שישי) כי פגשה אתמול אישה נוספת שסיפרה לה כי נפגעה מפרס. בריאיון לגאולה אבן-סער בתוכנית "השבוע עם גאולה" בכאן 11 ציינה כי משפחתו של פרס פנתה אליה בעקיפין ונאמר לה כי היא ניסתה לתפוס כותרת וכי התנהגה בעזות מצח. "אני מצטערת אם הבכתי אותם", אמרה אביטל. 

"השבוע הזה היה צונאמי, היו תגובות טובות מאוד של נשים, לא רק מהדור הצעיר, שהבינו שזה דבר שהייתי צריכה לעשות והיה הרבה מאוד רפש", הסבירה אביטל. היא אמרה כי לולא החומר שהובא בפניה בידי כתב "הארץ", לא הייתה מספרת שהותקפה מינית. "אני לא רוצה להפחית מהמורשת של פרס, הוא היה מדינאי דגול, הערכתי אותו והייתי שייכת למחנה שלו. כל ההאשמות מדוע החלטתי ונזכרתי אחרי כל כך הרבה שנים - מנסות להפחית מהאמינות שלי".

אביטל נשאלה אם חשפה את דבר התקיפה בפני מקורביה וסיפרה כי חבריה הקרובים ומשפחתה ידעו. "אחד הדברים שהציקו מאוד לי ולמשפחתי זה שבאופן קומפולסיבי הדביקו לי במשך שנים רומן עם פרס. בסופו של דבר אני לא היחידה שזה קרה לה, גם למירי רגב מנסים להגיד שהיא התקדמה בדרגות בגלל זה. שילמתי מחירים כדי להתקדם והיו לא מעט הישגים", אמרה אביטל בריאיון.