מנסור עבאס, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: הוסר המכשול המרכזי לתמיכת רע"ם בתקציב

המכשול המרכזי שהוסר בין עבאס לשקד: תקציבים לרשויות הערביות. חוק החשמל של רע"ם יעלה מחר לוועדת השרים לענייני חקיקה והוא צפוי להיות מאושר
סולימאן מסוודה
23 באוקטובר 2021
18:59
עודכן ב 19:55

פרסום ראשון: אחרי החריקות והמחלוקות בין המפלגה של מנסור עבאס ובין הקואליציה של בנט בשבועות האחרונים, נפתר המכשול העיקרי שיאפשר את תמיכת רע"ם בתקציב. כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11.

מקור בכיר במפלגה אמר היום לכאן חדשות: ״המכשול המרכזי להצבעה שלנו על התקציב נפתר, ויש התקדמות משמעותית עם משרד הפנים ואיילת שקד״. המכשול היה מתן תקציבים לרשויות הערביות, שהיו אמורים להתקבל על חשבון הרשויות היהודיות.

אותו מקור בכיר ברע״ם אמר כי ״לא יוסטו תקציבים מהרשויות היהודיות לערביות - אלא יושגו מתקציב חיצוני שהמפלגה השיגה. אנחנו נגד העברת תקציבים מיישובים עניים ליישובים עניים יותר, אלא שכולם יקבלו תקציבים בשוויון". עם זאת, אותו מקור הוסיף כי נשארו כמה מחלוקות ״קטנות״, אך המכשול המרכזי - הוסר.

כמו כן, מחר יעלה חוק החשמל של רע״ם להצבעה בוועדת שרים לענייני חקיקה, אותו חוק שגרם למבוכה בקואליציה, והוא צפוי להיות מאושר בוועדה.

מוקדם יותר הערב התראיינה השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג לתוכנית הכול פוליטי בכאן 11, והתייחסה למהלכים של מפלגות הימין בקואליציה: "יש כמה צעדים שקשורים לליבת העמדות שלנו. נכנסנו לממשלה על בסיס הסטטוס-קוו. נוודא שלא מתבצעת הפרה של ההבנות הבסיסיות האלו".

זנדברג גם תקפה את גנץ על רקע ההכרזה על שישה ארגונים של החזית העממית כארגוני טרור. זנדברג אמרה כי מדבור בהחלטה חמורה, וכי במרצ יבקשו הבהרות: "שלושה מבין הארגונים הם ארגוני זכויות אדם ותיקים וידועים. הרבה פעמים כורכים זכויות אדם, שמאל והתנגדות לכיבוש כטרור - זה לא המצב".