לקוחות מחכים בתור לדואר
(צילום: עקיבא ווייס)

דואר ישראל מפריט את התור

הדואר ו-Gett השיקו שירות בתשלום שבו השליח אוסף את החבילה במקומכם. הדואר מאפשר לשליח לקבל את החבילה בלי תור ובתמורה מקבל חלק מהתשלום
עקיבא ווייס
15 בפברואר 2017
17:30

לפני כחודש דואר ישראל וחברת המוניות Gett (גט טקסי לשעבר) השיקו שירות חדש בתשלום שמבטיח להפוך את חווית הזמנת החבילות מהאינטרנט לנעימה יותר. איך? על ידי הוצאת הפרמטר המציק ביותר - הצורך לעמוד בתור בדואר בשביל לאסוף את החבילה.

השירות החדש מוצע דרך הודעת ה-SMS שמודיעה ללקוח כי החבילה מחכה לו בדואר. אותה הודעה מכילה כעת גם לינק לאפליקציית גט, שמאפשר להזמין שליח שיאסוף את החבילה בעלות של 35 שקל (רק באזור תל אביב ובמידה שהסניף דואר נמצא ברדיוס של ארבעה ק"מ מבית הלקוח). בגט מתחייבים שהחבילה (עד משקל שני ק"ג) תגיע ללקוח עד חצי שעה מרגע ההזמנה. השירות נעשה באמצעות מוניות, קטנועים או אופניים חשמליים.

מונית של גט. עשרות חבילות נאספות מהדואר ביום (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)מונית של גט. עשרות חבילות נאספות מהדואר ביום (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)

נשמע טוב לא? אתם משלמים ומישהו אחר עומד בשבילכם בתור. חלופה די משתלמת, כי הרי זמן שווה כסף. אבל המרוויח הגדול מהשירות הוא בכלל הדואר. למה? ובכן, כי מתברר שהדואר, שמקבל חלק מהתשלום שמעובר לגט, פשוט הפריט את התור. בר, שליח של גט, חשף בפני הדסק הכלכלי של "כאן" את העובדה שהשליחים לא מחכים בתור. "אני הולך לסניף", אמר בר. "תוך דקה אני מקבל את החבילה מהפקיד ותוך שלוש דקות אני כבר אצל הלקוח עם החבילה. התהליך לוקח שבע דקות מהרגע שפנו אלינו. משהו מדהים, הלקוחות בהלם, ושואלים מה קרה לדואר שפתאום מקבלים תוך שבע דקות חבילה בלי לצאת מהבית". לדברי גט, הם אוספים עשרות חבילות מהדואר ביום.

בדואר ישראל מסבירים כי מדובר במהלך שבא לשפר את השירות ומעניק ללקוחות אופציה נוספת לקבלת שירותי הדואר. עם השקת השירות אמר מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין כי "בשנה האחרונה ביצענו שורה של צעדים שמטרתם צמצום זמני ההמתנה בסניפים ושיפור חווית השירות ללקוחותינו. כחלק ממהלכים אלו חברנו לגט, מתוך מטרה להציע שירותים נוספים ללקוחותינו ולאפשר להם לבחור היכן לקבל את החבילות שהזמינו, וללא הגעה לסניפים".

מנכמנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין במרכז מיון הדואר בירושלים (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

שיתוף הפעולה עם גט הוא פיילוט שפועל בתל אביב והסביבה, וכולל בשלב הראשוני 25 סניפי דואר ישראל. אם המהלך יצליח הוא צפוי להתרחב לעוד ערים ברחבי הארץ.

טרם נמסרה תגובה מדואר ישראל.