רשא סיתאוי

חשד לרצח בגליל: בת 32 נורתה למוות בביתה שבמע'אר

רשא סיתאוי נמצאה מחוסרת הכרה עם פציעות ירי. מותה נקבע במקום • שוטרים מבצעים סריקות אחר החשוד - הגרוש שלה, שלא עונה לטלפונים מאז המקרה • לא ידוע על רקע של אלימות בין בני הזוג • מתחילת השנה: 22 נשים נרצחו
רובי המרשלג
25 בנובמבר 2021
16:03
עודכן ב 20:07

ביום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים: רשא סיתאוי, בת ה-32 ואם לשלושה, נורתה היום (חמישי) למוות בביתה במע'אר שבגליל. צוותי מגן דוד אדום קבעו את מותה במקום. שוטרים שטיפלו בתאונת דרכים בכפר הוזעקו על ידי תושבים לבית שממנו נשמעו קולות ירי. סריקות מתבצעות אחר החשוד  - הגרוש של סיתאוי, שמאז המקרה לא עונה לטלפונים.


הרקע לאירוע לא ברור ולא היה ידוע על אלימות בין בני הזוג. חובש רפואת חירום במגן דוד אדום ח'אלד זועבי, סיפר: "חברנו לכוחות המשטרה ונכנסנו לדירה, האישה שכבה מחוסרת הכרה ועם פציעות חודרות בגופה. ביצענו בה בדיקות רפואיות, אך היא הייתה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה במקום". מתחילת השנה נרצחו 22 נשים. 

ביום שני נורתה בעראבה רודינה שלאעטה, מנהלת בית ספר בעיר. היא נפצעה בינוני. מפקד משטרת משגב, סגן ניצב תמיר ארד, אמר על אירוע הירי כי מדובר במנהלת ישרה שבעבר, בעקבות רצונה למגר פשיעה גם מתחום בית הספר, עשתה פעולות שבגללן פעלו נגדה. "היא נחקרה בעבר ומסרה עדות, היא הייתה אצלנו במשטרה. אנחנו בשלבים מאוד מוקדמים של החקירה. יש לנו כיווני החקירה וכולם ייחקרו", אמר.

יום קודם לכן נרצחה בג'דיידה מכר עאישה עבאדי, בת 55. היא נדקרה שבע פעמים בכל חלקי גופה. צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום ביצע בה החייאה ופינה אותה לבית החולים לגליל בנהריה, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. המשטרה עצרה את בעלה של האישה, גבר בן 57 תושב ג'דיידה מכר.