יוסף בן ה-6

יוסף נעים בן ה-6 מת אחרי שאיבד את ההכרה בביתו

הילד החלים לאחרונה מקורונה. מנהל ביה"ח ברזילי פרופ' חזי לוי: "עוד לא יודעים מה סיבת המוות. בוחנים אם זה אומיקרון או תסמונת הפימס" • אביו: "זכינו לגדל נשמה קדושה וטהורה" • שלוש אחיות של הילד סובלות בימים האחרונים מחום גבוה - ופונו לבית החולים • יולדת בת 37 שחלתה בקורונה מאושפזת במצב קשה: "נלחמים על חייה"
איציק זוארץ ונוב ראובני
13 בדצמבר 2021
11:25
עודכן ב 14:37

עדכון 14/12: על פי הערכות הרופאים הוא נפטר מסיבוך של שפעת עונתית

טרגדיה בדרום: יוסף נעים, בן 6 מנתיבות שהחלים מקורונה, מת הבוקר (שני) לאחר שנמצא חסר הכרה בביתו בנתיבות. מבית החולים נמסר כי נסיבות מותו עדיין לא ברורות. הוא סבל מחום בימים האחרונים והוריו הזעיקו צוות מד"א שפינה את הילד לבית החולים תוך ביצוע פעולות החייאה - שם נקבע מותו. 

בתחילה נטען כי יוסף סבל ממחלת רקע ממושכת, אך לאחר מכן תוקן כי לא היו לו מחלות רקע. גם שלוש אחיותיו שמחלימות מקורונה, בנות שנתיים, 4 ו-7, סובלות בימים האחרונים מחום גבוה והקאות, ופונו לבית החולים. מצבן מוגדר קל. אחות נוספת בת 10 אושפזה כבר אתמול בצהריים, בעקבות אותם תסמינים. כל הילדים במשפחה נדבקו בקורונה לפני כחודש והחלימו. בבית החולים ברזילי בודקים אם מדובר בתסמונת PIMS, שתוקפת ילדים לאחר שחלו בנגיף.

אביו של יוסף נעים אמר היום: "השם נתן, השם לקח, יהי שם השם יבורך. זכינו לגדל נשמה קדושה וטהורה שש וחצי שנים, זכינו למתנה מאת השם יתברך. כל מה שהשם עושה - הכול לטובה לטובה. הגוף שלו אמנם לא כאן, אבל אנחנו מאמינים שהנשמה שלו איתנו". האב נדבק גם הוא בקורונה, על אף שהיה מחוסן.

פרופ' חזי לוי, מנהל בית החולים ברזילי ולשעבר מנכ"ל משרד הבריאות, אמר: "אנחנו לא יודעים עדיין מהי סיבת המוות. מדובר במשפחה עם חמישה ילדים, מתוכם חלו 4 לפני כחודש והחלימו מקורונה. גם האב חלה בקורונה. שני ההורים מחוסנים.

"אנחנו לא יודעים לומר בדיוק. בוחנים את כל האפשרויות. כמובן שעולות השאלות אם זה אומיקרון, או תסמונת הפימס. חודש לאחר החלמה בילד שלצערי נפטר, כל הדברים האלה נבדקים תוך התייעצות במומחי בריאות הציבור, עם עוד רופאי ילדים, עם משרד הבריאות. אין תשובה ברורה מכל הבדיקות שעשינו למהי סיבת המוות".

חובש מד"א מעוז ויברמן, שהגיע לזירה, סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו אל תוך הבית וראינו את הילד שוכב מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה, ומיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה שכללו עיסויים והנשמות, העלנו אותו לניידת הטיפול הנמרץ ופינינו אותו לבית החולים ברזילי תוך המשך ביצוע פעולות החייאה". 

"נלחמים על חייה": יולדת בת 37 מאושפזת עם קורונה במצב קשה

יולדת בת 37 שחלתה בקורונה מאושפזת בבית החולים בילינסון בפתח תקווה במצב קשה. מבית החולים נמסר כי האישה, שאינה מחוסנת, הובהלה לבית החולים בשבוע שעבר, כשהיא בשבוע ה-37 להריונה. בסוף השבוע חלה הידרדרות במצבה בשל הידבקותה הנגיף, והרופאים יילדו את התינוק בניתוח קיסרי.

לאחר הלידה, מצבה של בת ה-37 הוחמר והיא הועברה למחלקת טיפול נמרץ קורונה. התינוק הרך נמצא בפגייה ומצבו יציב. מנהל טיפול נמרץ קורונה בבלינסון, ד"ר איליה קגן, עדכן: "אנחנו נלחמים כעת על חייה, מצבה קשה ולא יציב והיא נמצאת בסכנת חיים".