זירת האירוע, היום
צילום: רבנים לזכויות אדם

תיעוד: פעילי שמאל הותקפו באבנים ובמקלות בידי רעולי פנים יהודים בשומרון

רכבם של פעילי השמאל הוצת בידי התוקפים • ארבעה פצועים פונו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה • התקיפה זכתה לגינוי מבכירים בממשלה וגם מראשי מועצת יש"ע • השר לביטחון הפנים עמר בר לב: "לפני חודש ציינתי שישנה אלימות מצד מתנחלים קיצוניים וההיתממות שברה שיאים"
כרמל דנגור ונורית יוחנן
21 בינואר 2022
12:09
עודכן ב 20:29

שבעה פעילי שמאל נפצעו היום (שישי) לאחר שהותקפו בידי פעילי ימין רעולי פנים, בין גבעת רונן לכפר הפלסטיני בורין שבשומרון. רכבם של פעילי השמאל הוצת בידי התוקפים. ממד"א נמסר כי ארבעה פצועים פונו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

רבקה ויטנברג מתל אביב, שהגיעה למקום עם "קואליציית המסיק" סיפרה לכאן חדשות: "הגענו מתל אביב וכפר סבא לגבעת רונן. נטענו כ-20 שתילים. ראינו מאחור כמה רעולי פנים. הם ירדו עם אלות. היה רכב פלסטיני שהם שרפו ורכב נוסף של יהודים שזרקו עליו אבנים. פגעו בנו ובעלי הרכב - פעילים שהיו איתנו, נפצעו. יצאנו מהשטח ורעולי הפנים ברחו מהמקום. הם פשוט התנפלו עלינו וברחו".

ראש המועצה שומרון יוסי דגן גינה את האירוע: "אלימות איננה מקובלת בשום אופן ותושבי השומרון כמובן שמתנגדים לה בתקיפות. אם מה שמתואר הוא נכון - זה מצער ופוגע בראש ובראשונה במתיישבים החלוצים בשומרון, אשר מוקיעים כל אלימות בכל תוקף. חובה להדגיש בעבר היו מקרים רבים של פרובוקציות יזומות מצד אנרכיסטים ופעילי שמאל קיצוני, המייצרים פרובוקציות מכוונות בשטח - וגם אותם יש להרחיק מהאזור".

האזינו לריאיון עם פעילת השמאל רבקה וייטנברג בכאן רשת ב

שר החוץ יאיר לפיד אמר: "האלימות המזעזעת של פורעי חוק בשומרון צריכה להדליק נורות אזהרה אצל כולנו. המציאות הזאת תביא אותנו לתהום שאי אפשר יהיה לגשר עליה. המשטרה תחקור ותעמיד לדין את הפושעים, ואנחנו צריכים לחנך ולנהל שיח מעמיק על יחסי שכנות".

חברת הכנסת גבי לסקי ממרצ אמרה: "ראש הממשלה חייב להבין שאי אפשר להמשיך עם האלימות הזו. חייבים לעצור את הפורעים ולפרק את המאחזים".