קמילה ולייבה
צילום: אי-פי

רוסיה שוב במוקד של פרשיית סמים באולימפיאדה

המחליקה בת ה-15 קמילה ולייבה נמצאה חיובית בבדיקת סמים. ולייבה, מי שנחשבת לאחת מהכוכבות הגדולות בעולם ההחלקה על הקרח זכתה במדליית זהב אתמול, אך חלוקת המדליות נדחתה בשל "התייעצות משפטית"
בר שפר
10 בפברואר 2022
13:28

קמילה ולייבה, המחליקה בת ה-15 שמייצגת את רוסיה ואף זכתה במדליית זהב, נמצאה היום (חמישי) חיובית בבדיקת סמים. ולייבה, מי שנחשבת לאחת מהכוכבות הגדולות בעולם ההחלקה על הקרח זכתה אתמול במדליית זהב כחלק מנבחרת ההחלקה האמנותית של רוסיה אחרי ניצחון על נבחרות ארצות הברית ויפן, אך חלוקת המדליות נדחתה בשל "התייעצות משפטית".

ולייבה הופיעה היום לאימון המתוכנן לה כרגיל וסירבה לענות על שאלות או להסביר את אירועי אתמול. כלי תקשורת רוסיים דיווחו אמש על תוצאות הבדיקה החיובית של ולייבה לחומרים אסורים ועיתון קומרסנט טען שמדובר בתרופה בשם טרימטזידין המשמשת בדרך כלל לטיפול בכאבים בחזה. גם הוועד האולימפי הרוסי סירב לענות לשאלות עיתונאים בטענה שהם לא רוצים לחשוף את התהליכים המשפטיים שמתנהלים כעת.

בתוך כך, גולש הסקי האלפיני ברנבש סולוש סיים היום את התחרות המשולבת באולימפיאדת החורף במקום השישי - הישג שיא ישראלי. מדובר במתחרות המשלבת בין גלישה במורד, "דאון היל", לסלאלום.

את החלק הראשון של התחרות, ה"דאון היל" סיים ברנבש במקום ה-12 מתוך 27 בזמן של 1:45.04 דקות. את מקצה הסלאלום הוא סיים במקום השני עם 48.14 שניות. זמנו הכולל בחיבור בין המקצים היה 2:33.18 דקות, קצת יותר משניה בלבד מטווח המדליות. עשרה משתתפים לא הצליחו לסיים את התחרות.