מעון רה"מ בסרי לנקה, היום
צילום: רויטרס

סרי לנקה ביום שאחרי: "הכול שקט, כמו בכיפור"

ישראלי תושב קולומבו: "העם רוצה להשיג שינוי ונחוש לעשות את זה" • אזרח המדינה לכאן רשת ב: "הנשיא חייב ללכת הביתה, הוא גרם נזק לכלכלה של המדינה"
כאן רשת ב
10 ביולי 2022
14:34

ביום שאחרי מהומות הענק בסרי לנקה, תושבי המדינה סיפרו לכאן חדשות על המראות שסביבם. בצלאל שלום, תושב העיר קולומבו סיפר היום (ראשון) בריאיון לאסתי פרז בן עמי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, כי "עכשיו הכול שקט, יצאנו החוצה לראות. הילדים שלי אמרו שזה נראה כמו יום כיפור בארץ".

גן העדן האבוד: הקריסה של סרי לנקה - והזווית הישראלית | מואב ורדי - פרשנות

"אם תסתכלו על התמונות מקרוב לא תראו אלימות מוגזמת", הוא מספר. "העם רוצה להשיג שינוי והיה נחוש לעשות את זה. אנשים צעדו פה עשרות קילומטרים למעון של הנשיא. זאת מחאה שכבר ארבעה-חמישה חודשים זזה. אתמול היה השיא".

האזינו לריאיון עם בצלאל שלום בכאן רשת ב

אבי, אזרח סרי לנקה שמתגורר בעיר סמוכה לקולמבו בה התרחשו המהומות אתמול, סיפר אף הוא על האירועים. "הייתי אתמול בקולומבו, הכול התנהל כהלכה. המפגינים התקבצו מול משרדי הממשלה. הם פרצו לבניין והצליחו להיכנס למשרדו של הנשיא", אמר בריאיון לתוכנית "השעה הבינלאומית". "הם סרקו את המטבח ואת חדר השינה, מצאו 17 מיליון רופי במזומן ואחר כך כמה מהמפגינים המשיכו להשתולל".

מעון הנשיא בקולומבו, היום (צילום: רויטרס)

לדבריו, חלקם עדיין מתבצרים בארמון הנשיאות ולא יעזבו את הארמון עד אשר הנשיא יודיע באופן רשמי על התפטרותו. "עד עכשיו הנשיא לא הודיע על כך באופן רשמי, אלא מסר הודעות לתקשורת. אנחנו חוששים שהוא מנסה לקנות זמן במטרה להיאחז בשלטון".

האזינו לריאיון עם אבי בכאן רשת ב

"קשה לנו מאוד משום שאנו לא מוצאים יותר דלק במשאבות", הוא מספר. "הנשיא חייב ללכת הביתה משום שהוא עלה ברוב קולות העם. העם דחה אותו עכשיו משום שהוא גרם נזק לכלכלה. המצב קשה מאוד, איש לא דמיין שנגיע למצב כזה".