-
-

הגרוש שאיים על חיי רבאב אבו סיאם ברח מהארץ לפני הרצח

לפני כשבוע הגרוש שלח הודעת איומים ובזמן הזה הוא כבר לא היה בישראל • לפי החשד הוא שלח את היורים ושילם על ביצוע הרצח • למשטרה עדיין אין קצה חוט מי ביצע את הירי
הדס גרינברג
27 ביולי 2022
20:40

פרסום ראשון: הגרוש שאיים על חייה של רבאב אבו סיאם ברח מהארץ לפני הרצח אמש, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. לפני כשבוע הוא שלח לה הודעת איומים וכבר בשלב הזה הוא לא היה בארץ. נכון לכרגע למשטרה אין קצה חוט מי ביצע את הירי ועדיין מחפשים אחר המתנקשים.


במשטרה אמרו לאבו סיאם ביום שישי שהאיום על חייה ממשי, אך לא היה להם את מי לעצור מכיוון שהגרוש ברח מהארץ. הוא צפוי להיעצר ברגע שישוב לישראל, אם יעשה זאת. לפי החשד, הוא שלח את היורים ושילם על ביצוע הרצח. 

רבאב אבו סיאם בת ה-30 נורתה אמש למוות בחצר ביתה. המשפחה טוענת שהיא חזרה מהמקלט בלי ידיעתם כדי לראות את בנותיה. אבל מבדיקת כאן חדשות עלה כי אבו סיאם לא שהתה במקלט לנשים נפגעות אלימות בתקופה האחרונה וככל הנראה שהתה אצל קרובי משפחה.

לדברי המשטרה, שטיפלה בשיבאב תחת "נוהל אישה מאוימת", היא התבקשה כמה פעמים לשהות במקלט או דירת מסתור. אבו סיאם, אם לשלוש בנות, מורה בבית ספר יסודי, התגרשה לפני כחודשיים, והייתה מאוימת על ידי הגרוש שלה. בנותיה והוריה שהו בבית בעת המקרה, וראו אדם רעול פנים לבוש בבגדים שחורים יורה לעברה כמה פעמים ונמלט מהמקום ברכב לבן, שאותר לאחר מכן שרוף בוואדי באזור. אחת הבנות הייתה עדה לירי.  

מוחמד אבו סיאם, אביה של רבאב, סיפר: "הייתי בתוך הבית כשקרה המקרה. היא הייתה עם שלוש הילדות שלה בחצר. אשתי נכנסה להביא אבטיח, ראתה מישהו נכנס. רבאב ישבה עם הילדה. קראנו להן לאכול. אדם לבוש שחור רעול פנים נכנס לתוך החצר, הרגיש מאד בטוח. לא עצר אותו שהייתה לה ילדה על הידיים. היא ניסתה להדוף אותו. הוא נתן לה איזה שבעה כדורים בראש, גמר על הילדה שלי. הילדה הקטנה הייתה מלאה דם".

האזינו לריאיון עם מוחמד אבו סיאם