אתר הבנייה הסמוך למחלף השלום, היום
-

הבולען בתל אביב: ייתכן שהכביש ייפתח מחדש עוד היום

משרד התחבורה עורך עם חברות הנדסיות בדיקה מיוחדת באזור שתכריע על ההמשך • למרות הודעה נתיבי איילון - אזורים סמוך לכביש נקדחו ונאטמו מחשש לבולענים נוספים • סמנכ"ל התפעול של נתיבי איילון לכאן רשת ב: על פי כל הבדיקות שבוצעו, נשלל קיומם של בולענים נוספים בטווח של עשרות מטרים מהבולען שנפער
שרון עידן, דניאל אלעזר ואיתי שיקמן
18 בספטמבר 2022
05:19
עודכן ב 18:09

משרד התחבורה עורך הערב (ראשון) בדיקה מיוחדת עם חברות הנדסיות באזור הבולען שנפער בתל אביב. אם הממצאים יהיו חיוביים ייתכן שהכביש ייפתח עוד היום. מוקדם יותר פורסם תיעוד שבו ניתן לראות את אתר הבנייה של בניין "הספירלה" של חברת עזריאלי, הסמוך למחלף השלום בו נפער אתמול בולען. בסרטון ניתן לראות הצפה שנוצרה במקום, היא זו שגרמה לבולען להיפער בעלייה למחלף בנתיבי איילון דרום.

מוקדם יותר פורסם לראשונה בכאן חדשות כי על אף הודעת נתיבי איילון כי אין חשש לבולענים נוספים באזור מחלף השלום, הלילה אותרו אזורים שבהם עלה חשד כי יש בהם בולענים נוספים. האזורים, שנחשפו באמצעות חברה פרטית שמתמחה בסקירת שטחים מתחת לקרקע, נקדחו ונאטמו.

סמנכ"ל התפעול של נתיבי איילון, עפר כהן קלף, אומר כי על פי כל הבדיקות שעשתה החברה בשיתוף חברות נוספות, נשלל קיומם של בולענים נוספים בטווח של עשרות מטרים מן הבולען שנפער אתמול. בראיון לקרן נויבך בתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב', הסביר: "שללנו בעזרת קידוחים פיזיים ברדיוס נרחב, ובעזרת החומר שהוכנס פנימה, את קיומם של חללים נוספים. אחרת לא היינו פותחים את הנתיבים".

בעקבות הבולען שנפער בנתיבי איילון אתמול, הלילה נחסם הכביש לתנועה לכיוון דרום ממחלף גלילות, לצורך תיקונו. הבוקר נפתחו מחדש הנתיבים לתנועה, כשמחלף השלום סגור לתנועה לפחות עד יום שני. תנועת הרכבות באזור תל אביב חזרה לסדרה.

לאחר שהבולען נפער, הופסקה לכמה שעות תנועת הרכבות בין התחנות תל אביב ההגנה ותל אביב סבידור מרכז, בעוד תחנת תל אביב השלום נסגרה לשירות. גם בצה"ל הודיעו על שינוי זמני ההגעה לבסיסים היום. לקריה יגיעו רק חיילים שהתייצבותם הכרחי.

שרת התחבורה מרב מיכאלי אמרה אמש לכאן חדשות: ״אדבר עם שר הביטחון כדי לאפשר לחיילים להגיע מחר באיחור לבסיסים. ההמלצה שלי - לא להגיע מחר ברכב לנתיבי איילון״. מבדיקה ראשונית עולה כי הבולען נפער בגלל פריצת מי תהום בעבדות באתר בנייה סמוך וישנו חשש לבולענים נוספים.