להקת BTS בטקס הגראמי, בחודש אפריל
צילום: רויטרס

חברי להקת BTS יתגייסו לצבא - ויתאחדו ב-2025

מנהלי הלהקה הודיעו כי חבר הלהקה המבוגר ביותר יתגייס לצבא קוריאה הדרומית כבר בחודש דצמבר • החוק בקוריאה הדרומית מחייב גברים בני 18 עד 35 לשרת בצבא בין 18 ל-21 חודשים בלבד
אלון פרוכטר
17 באוקטובר 2022
11:48
עודכן ב 14:58

אחרי סאגה ממושכת ועיסוק תקשורתי נרחב - להקת הקיי-פופ BTS תולה את המיקרופונים ועולה על מדים. מנהלי הלהקה הודיעו הלילה (שני) כי שבעת החברים בהרכב המצליח יתגייסו לצבא קוריאה הדרומית, כשהראשון שביניהם יהיה ג'ין שיעשה זאת כבר בדצמבר הקרוב, כשימלאו לו 30.

לדברי מנהלי הלהקה, יתר החברים ישרתו כמתוכנן. עוד נמסר כי ההרכב צפוי להתאחד שוב לקראת שנת 2025, כשכולם ישלימו את שירותם הצבאי. לא נמסר כמה זמן ישרתו או באיזה תפקיד יעשו זאת. עם זאת, נמסר כי שירותם יכלול תנאים מיוחדים שמיועדים למוזיקאים, רקדנים וספורטאים.

שאלת הגיוס של חברי הלהקה עלתה כבר בשנת 2020, אולם זה נדחה לאחר שפוליטיקאים במדינה קראו לכלול את קטגוריית הקיי-פופ באפשרות למתן פטור מגיוס. החוק בקוריאה הדרומית קובע שגברים בני 18 עד 35 שכשירים לשרת בצבא צריכים לעשות זאת בתקופה שבין 18 ל-21 חודשים בלבד. פטור מוענק במדינה למוזיקאים, רקדנים וספורטאים בשל "היוקרה הלאומית" שהם מעניקים למדינה.

להקת BTS הוקמה בשנת 2010 והושקה כעבור 3 שנים על ידי הלייבל "ביג היט אנטרטיימנט". היא הוציאה חמישה אלבומים בשפה הקוריאנית וארבעה ביפנית. היא זכתה בתשעה פרסי המוזיקה האמריקנית (AMA), 12 פרסי בילבורד ו-10 פרסי VMA של MTV.

תגיות:
BTS