ביקשש, בירת קירגיזסטן
צילום: אי-פי

מדריך תיירים ישראלי נהרג בתאונת דרכים בבירת קירגיזסטן

דני נחום, שסייע לאחרונה בחיפושים אחר הישראלית הילה ליבנה, נהרג בתאונת דרכים בעיר בישקק. שגרירות ישראל בקזחסטן מטפלת בהעברת גופתו ארצה
יערה שפירא
22 באוקטובר 2017
10:25

דני נחום, מדריך תיירים ישראלי בן 60, נהרג אתמול (שבת) בתאונת דרכים בבישקק, בירת קירגיזסטן. הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים, ששלושה מהם מתגוררים בחולון.

נחום עבד כמדריך תיירים וגם כמחלץ בחברת חיליק מגנוס. לאחרונה הוא סייע במאמצי החילוץ של הילה ליבנה, שנעדרה ימים ארוכים גם כן בקירגיזסטן עד שגופתה נמצאה בסוף החודש שעבר.

"מדובר באיש גדול ומחלץ גדול", אמר מגנוס על מותו של נחום, "כולנו כואבים מאוד את לכתו". שגרירות ישראל בקזסחטן מטפלת בהעברת גופתו ארצה.

לפני כשבועיים נהרגה ורד אביישר, בת 26 מקיבוץ עין הנצי"ב שבעמק בית שאן, בתאונת דרכים בנפאל. הג'יפ שבו נסעה אביישר התהפך בדרך לרכב האנאפורנה, והיא מתה בדרך לבית החולים כתוצאה מפגיעה קשה בראשה.

כשבוע לפני כן אותרה גופתה של ליבנה, בת 22 מתל אביב, אחרי שישה ימים של חיפושים בקירגיזסטן. הגופה נמצאה בשמורה בשם סארי צ'לק, בנקיק שאליו היא ככל הנראה נפלה מגובה רב. 

ליבנה טיילה עם ישראלי נוסף ושני מטיילים מצרפת. במהלך הטיול, נפל המטייל הישראלי מצוק וחולץ על ידי המטיילים הצרפתים כשהוא פצוע ברגלו. הילה נשארה מאחור והקשר עמה נותק. בחיפושים אחריה השתתפו שוטרים, תושבים מקומיים, עובדי השמורה וצוות של שישה מצילים מישראל.